Wisła Kraków zalicza awans o osiem pozycji w rankingu HLTV i w wielkim stylu melduje się w gronie trzydziestu najlepszych drużyn na świecie.

Po zakończeniu IEM Katowice 2022 w końcu mamy powody do zadowolenia jeżeli chodzi o polskie drużyny. Po udanym występie w pierwszych kwalifikacjach do turnieju RMR i zwycięstwie z BIG Wisła Kraków z hukiem wkroczyła do pierwszej trzydziestki rankingu HLTV, osiągając najlepszy wynik w historii organizacji. Zespół SZPERA w porównaniu do zeszłego tygodnia, zanotował awans aż o 8 pozycji, co pozwoliło mu zająć 24. miejsce w tabeli.

Awans w rankingu HLTV zanotowało ponadto ENCE. Zespół Dychy i Hadesa zajmuje w tej chwili 15. miejsce w tabeli, wyprzedzając takie drużyny, jak fnatic czy Copenhagen Flames. Swoją pozycję w pierwszej dziesiątce utrzymać udało się OG, które w zeszłym tygodniu zakwalifikowało się na turniej RMR.

Spore zmiany zauważamy także w samej czołówce rankingu HLTV. Co prawda dwie pierwsze pozycje wciąż okupują zawodnicy NAVI oraz Gambit i to ze znaczną przewagą nad resztą stawki, lecz do przewrotu doszło natomiast na najniższym stopniu podium, na które kosztem Vitality wskoczyło G2. Triumfatorzy IEM Katowice 2022 znaleźli się natomiast tuż za plecami Samurajów.