Dziś jeden z graczy PRIDE Gaming ogłosił na swoim facebooku, że odchodzi spod bandery tej drużyny. Nie podał on dokładnego powodu rozstania się z tą ekipą.

PRIDE Gaming jest bardzo młodym zespołem, lecz z dużym potencjałem. W obecnym składzie grali ze sobą około dwóch miesięcy, czyli odkąd w ich szeregi przybył Michał „SOON” Wójcicki, a już udało im się zdobyć pierwsze miejsce na Let's Play Częstochowa 2016, czy pokonać Team Kinguin i zająć drugie miejsce na x-kom Clash, gdzie w finale walczyli jak równy z równym z Team AGG.

Dziś dowiadujemy się o zmianie w składzie. Kamil „kamil” Kamiński poinformował na swoim facebooku, że odchodzi z drużyny PRIDE Gaming. Nie podał dokładnego powodu tej decyzji, jednak użyte przez niego słowa „takie rzeczy powinny zostać w drużynie” mogą świadczyć o problemach wewnątrz zespołu.

Niedługo po poście Kamila, organizacja wypuściła oświadczenie w tej sprawie. Jest w nim napisane, że ich drogi z Kamilem rozeszły się w pokojowy sposób, a jego miejsce zajmie były gracz Team AGG – Karol „repo” Cybulski. Dodatkową informacją jest pozyskanie trenera dla zespołu, a będzie nim Kuba „KubiK” Kubiak. Wypowiedź jednego z zawodników drużyny potwierdza, że nie było zgrzytów wewnątrz zespołu:

„Nasza współpraca z Kamilem dobiegła końca i z tego miejsca chciałbym mu podziękować za wspólną grę i wkład jaki włożył w rozwój drużyny. Nasze drogi rozchodzą się w pokojowej atmosferze bez jakichkolwiek zgrzytów. Cała ekipa życzy mu dalszych sukcesów i rozwoju w esporcie. Na jego miejscu serdecznie witam w imieniu Sferis PRIDE, Repo. Mam nadzieję, że będzie to owocna współpraca. A teraz tylko trening, trening, trening.”

-Słowa Piotr „morelz” Taterka, z oświadczenia Sferis PRIDE.

Obecny skład Sferis PRIDE:

  • Poland Piotr „Morelz” Taterka
  • Poland Paweł „Reatz” Jańczak
  • Poland Konrad „Exus” Jeńczeń
  • Poland Michał „SooN” Wójcicki
  • Poland Karol „repo„Cybulski
  • Poland Kuba „KubiK” Kubiak – trener