Czeskie SINNERS zdecydowało się na rotację. W miejsce doświadczonego Tomáša „oskara” Šťastný'ego wchodzi David „forsyy” Bílý.

To spora niespodzianka, jeśli chodzi o transferową szuflę na scenie CS:GO. Wydawało się bowiem, że SINNERS to projekt będący na dobrej i perspektywicznej drodze do realnych sukcesów. Skład ma za sobą udany rok, w trakcie którego powoli dobijał się do drzwi dla czołowych zespołów w rywalizacji. Czeski super-team z powodzeniem radził sobie w niższotierowych rozgrywkach, przy okazji zaliczając również występy m.in. w 14. sezonie ESL Pro League, IEM Fall czy V4 Future Sports Festival. Temu też zmiana, w tak kluczowej roli snajpera, nie jest wcale oczywista.

Oskar reprezentował SINNERS przez cały ubiegły sezon. Dla Czecha był to powrót na ojczystą scenę po praktycznie 5 latach gry w zespołach międzynarodowych. Šťastný wkomponował się jednak w drużynę bardzo dobrze. Jego doświadczenie i wyrachowanie momentami okazywało się kluczowymi aspektami dla powodzenia składu. Snajper wraz z Adamem „NEOFRAGIEM” Zouharem byli najbardziej istotnymi graczami w całej piątce, niejednokrotnie ciągnąc ją indywidualnie. Zmiana ma charakter przyszłościowy. SINNERS stawiają na młodszego o 10 lat forsyy'ego – wiodącego zawodnika Enterprise. Póki co Bílý nie grywał jeszcze na żadnych większych imprezach, poza wspomnianym V4. Tam jego drużyna zostawiła po sobie dobre wrażenie, łapiąc się do głównej fazy turnieju, gdzie finiszowali lepiej nawet od Grzeszników.

Według wstępnych doniesień oskar ma znaleźć nowy zespół już niebawem. Tym razem ponownie Czech podejmie się gry w międzynarodowym, europejskim składzie, ale szczegóły nie są jeszcze znane.

Obecny skład SINNERS to:

Czech Republic Jindřich „⁠ZEDKO⁠” Chyba
Czech Republic Adam „⁠NEOFRAG⁠” Zouhar
Czech Republic Sebastian „⁠beastik⁠” Daňo
Czech Republic Max „⁠SHOCK⁠” Kvapil
Czech Republic David „⁠forsyy⁠” Bílý

Czech Republic Tomáš „⁠Tomkeejs⁠” Tomka (trener)