M1X, czyli skład Filipa „TUDSONA” Tudeva odnosi kolejny mały sukces. Zespół okazał się najlepszy w pierwszych otwartych kwalifikacjach do turnieju Qi Banja Luka.

Do udziału w otartych kwalifikacjach zapisało się prawie osiemdziesiąt drużyn, lecz zwycięzca mógł być tylko jeden. Najlepszym składem okazała się międzynarodowa formacja, w której występuje Filip „TUDSON” Tudev – M1X.

W turnieju eliminacyjnym wzięły udział takie ekipy jak CLEANTmix, który przegrał w swoim pierwszym meczu, Dr Pepper mogliśmy zobaczyć jeszcze w RO32 oraz sklejka Pawła „byali” Bielińskiego, który odpadła dopiero w ćwierćfinale po dwóch dogrywkach na szwedzkie skiderik. Niestety w pełni polskie składy nie poradziły sobie w kwalifikacjach, więc nadwiślańskim kibicom pozostało dopingować TUDSONA i spółkę.

Nie jest to pierwszy raz gdy M1X wyróżnia się na europejskiej scenie. Przypomnijmy, że w trzeciej kolejce ECS zdołali pokonać mousesports i Tricked oraz walczyć jak równy z równym z Ninjas in Pyjamas, które ostatecznie wywalczyło sobie awans na play-offy. Według plotek, M1X w niedalekiej przyszłości ma trafić pod banderę Team Secret.

Zamknięte kwalifikacje do Qi Banja Luka odbędą się już w przyszłym tygodniu, zaś główny turniej wystartuje 13 grudnia. W jego puli nagród znajdzie się $150.000, a walczyć o nie będzie aż osiem zespołów.