Dwie polskie drużyny znalazły się w najlepszej ósemce otwartych kwalifikacji do ECS Season 7 – Challenger Cup. Już dziś będą kontynuować walkę.

ECS Season 7 – Challenger Cup to miniturniej pełniący funkcję kwalifikacji do ligi Esports Championship Series. Z każdych otwartych kwalifikacji, których zorganizowanych zostanie łącznie cztery, awansują dwie najlepsze ekipy.

W pierwszym cyklu kwalifikacyjnym, wśród najlepszych ośmiu drużyn znalazły się dwie polskie ekipy – x-kom team oraz 2k19PL pod przywództwem Filipa „NEO” Kubskiego. Ci pierwsi na swojej drodze rozprawili się z takimi zespołami jak GoodJob i x6tence Galaxy, zaś drudzy wygrali m.in. z Nemiga, czyli uczestnikami Minora CIS.

Dziś o godzinie 14:00 rozpoczną się ćwierćfinały pierwszego otwartego turnieju eliminacyjnego do ECS Season 7 – Challanger Cup. Skład Daniela „STOMPA” Płomińskiego stanie w szranki z duńską drużyną grającą do niedawna pod banderą Fragsters, z którą Virtus.pro ostatnio poradziło sobie w ramach ESEA MDL. Natomiast 2k19PL zmierzy się z europejskim miksem Throw Potential.

Oto harmonogram dzisiejszych meczów:

  • 14:00 – Denmark ex-Fragsters vs Poland x-kom – transmisja
  • 14:00 – Russian Federation forZe vs United Kingdom Endpoint
  • 14:00 – European Union Throw Potential vs Poland 2k19PL – transmisja
  • 14:00 – Spain Movistar Riders vs Russian Federation Spirit