Drugi turniej innocenta w barwach MAD Lions - 2. dzień ESL One Cologne

19.08.2020 Michał Perkowski
@Illuminar Gaming

Paweł „innocent” Mocek rozpocznie dziś przygodę z ESL One Cologne. Będzie to jego drugi turniej w barwach MAD Lions, a przeciwnicy są znacznie trudniejsi niż ostatnio.

Turniej ESL One Cologne ruszył pełną parą. Pierwszego dnia polscy kibice mogli cieszyć się ze zwycięstwa Sprout, drużyny polskiego duetu snatchie i dycha, która rozprawiła się z obecnie najlepszą ekipą na świecie – BIG. Zadowoleni mogą być również kibice Astralis, wszak organizacja udowodniła, że zmiany w składzie były dogłębnie przemyślane i nowi gracze dobrze wypadli w pojedynku na Fnatic.

Natomiast dziś na serwerze zobaczymy kolejnego rodaka. Paweł „innocent” Mocek po raz drugi w życiu zagra na turnieju ESL One Cologne, lecz w przeszłości pojawił się już w rozgrywkach w Kolonii. W 2015 roku polski skład Gamers2, razem z inną polską ekipą Team eBettle, wzięli udział w zamkniętych kwalifikacjach do Majora. O ile zespół Hypera w niesamowitym stylu przebrnął przez turniej eliminacyjny, tak innocent i spółka odpadli po zaledwie trzech meczach.

Miejmy nadzieję, że tym razem „wujowi” pójdzie o wiele lepiej. W pierwszym meczu trafili na potencjalnie najłatwiejszego rywala w swojej grupie – Complexity, wszak pozostała dwójka to mousesports i Natus Vincere. Juggernaut pod wodzą blameFa w ostatnich tygodniach wypada naprawdę dobrze, a statystyki to potwierdzają – około 90% wygranych meczów na Dust2 i Nuke, czy 60% zwyciężonych Vertigo i Mirage. Madryckie Lwy będą miały bardzo trudne zadanie, lecz czas przepracowany z innocentem może się zaowocować.

Jednym z najciekawszych pojedynków dzisiejszej kolejki może być mecz pomiędzy MIBR oraz G2 Esports. Made in Brazil jest jedyną ekipą zza oceanu, która bierze udział w europejskiej edycji turnieju. Dla Brazylijczyków będzie to „pierwszy raz” z Alencar „trk” Rossato na Starym Kontynencie. Spotkanie z Francuzami z pewnością będzie poważnym sprawdzianem.

Harmonogram na dziś:

  • 15:00 – Denmark MAD Lions vs European Union Complexity
  • 15:00 – European Union mousesports vs Russian Federation Natus Vincere
  • 18:30 – European Union FaZe Clan vs Denmark Heroic
  • 18:30 – Brazil MIBR vs France G2 Esports

Wszystkie powyższe spotkania można oglądać na dwóch kanałach ESL oraz ESL B. Wybrane mecze transmitowane będą z polskim komentarzem na Polsat Games 2.

Inne tego autora