Wczoraj zakończyły się zmagania w ramach DreamHack Open September – SA, NA oraz Oceania. Poznaliśmy tym samym trzy formacje, które wystąpią w ESL Pro League S15 Conference.

DH Open September NA

Patrząc na listę uczestników wspomnianego wydarzenia przed startem rywalizacji, faworytem można było nazwać znajdujące się na 25. pozycji światowego rankingu HLTV Extra Salt. Najmocniejsza ekipa na papierze poradziła sobie w turnieju naprawdę dobrze, choć na ostatniej prostej do zwycięstwa całych zawodów, pojawiło się GODSENT, które sprawiło niespodziankę i triumfowało nad podopiecznymi Tiaana „T.c” Coertzena – 3:2. W efekcie to właśnie zespół z Brazylii zgarnął nagrodę główną w postaci slota w ESL Pro League S15 Conference i zastrzyk finansowy w wysokości $35 000. Warto podkreślić, że dla Epitácio „TACO” de Melo i spółki to pierwszy poważniejszy sukces od zbudowania składu.

DH Open September SA

DreamHack przeznaczony dla dywizji z Ameryki Południowej również został wygrany przez Brazylijczyków. W tych zmaganiach tytuł mistrza zapisało na swoje konto Sharks, które po porażce 0:2 z 9z w pierwszym meczu, wzięło się w garść i poszło po swoje. W finałowym starciu doszło do rewanżu, który grono Lucasa „Lucaozy” Nevesa zamknęło rezultatem 3:2 zdobywając przepustkę do ESL Pro League S15 Conference $16 000.

DH Open September Oceania 

W przypadku tych rozgrywek scenariusz z Renegades na najwyższym stopniu podium był prawdopodobny i ostatecznie się sprawdził. Trzeba natomiast przyznać, że drużyna Simona „Sico” Williamsa nie zwyciężyła potyczek bez problemu. Jeden z uczestników był w stanie ją pokonać, przez co spadła do dolnej drabinki, ale poradziła sobie w niej i później odpowiedziała LookingForOrg wynikiem 3:1 w decydującym pojedynku o pierwsze miejsce, które zapewniało te same korzyści, co u Sharks.