Mimo że, DreamHack Winter 2016 zaplanowane jest dopiero na koniec listopada, to już teraz możemy poznać drużyny, którym będziemy kibicować w zmaganiach o główną pulę nagród 100,000 $. Które zespoły zobaczymy w Szwecji?

To już kolejny i ostatni przystanek wydarzeń z cyklu DreamHack w 2016 roku. Zimowe rozgrywki odbędą się 24 listopada i potrwają przez trzy następne dni. W turnieju weźmie udział osiem zespołów, które będą rywalizować o pierwsze miejsce oraz nagrodę pieniężną 50,000 $. Kogo jednak będzie nam dane oglądać? Organizatorzy postanowili zaprosić do Szwecji takie formacje jak: Cloud9, Renegades, GODSENT, OpTic Gaming, FaZe Clan oraz Team Dignitas. Pozostałe dwa sloty zostały zajęte przez FlipSid3 Tactics oraz Gambit Gaming – zwycięzców zamkniętych kwalifikacji.

Format turnieju standardowo będzie składał się z dwóch etapów. Podczas fazy grupowej spotkamy się z podziałem na dwie grupy oraz drabinką podwójnej eliminacji, a mecze rozgrywane będą zarówno metodą best-of-one jak i best-of-three w starciach decydujących. Do etapu play-off dostaną się dwa najlepsze z zespoły z każdego bloku i będą rywalizować w drabince pojedynczej eliminacji.

Nie musimy się martwić, bo DreamHack powróci do Nas już w pierwszej połowie stycznia organizując DreamHack Leipzig 2017. Ciekawą informacją jest to, że w następnym roku będzie czekało na Nas aż dziewięć emocjonujących turniejów rozmieszczonych w Europie oraz Ameryce Północnej.

Lista drużyn:

Kazakhstan Gambit Gaming
CIS FlipSid3 Tactics
United States Cloud9
Australia Renegades
Sweden GODSENT
Canada OpTic Gaming
European Union FaZe Clan
Denmark Team Dignitas