DreamHack Summer 2016 to turniej z pulą nagród 100,000$, który zaczyna się już za niecałe dwa tygodnie. Niestety, nie zobaczymy tam żadnej polskiej drużyny.

W kwalifikacjach do DreamHack Summer 2016 udział brały dwie polskie drużyny. Reprezentanci Team AGG próbowali już swoich sił w pierwszym turnieju kwalifikacyjnym, za to gracze Dobry&Gaming zagrali tylko w drugim.

Warto przypomnieć, jak dla Team AGG potoczyły się pierwsze eliminacje. Swoją drogę do Szwecji (bo tam odbędzie się DreamHack Summer) Polacy zaczęli od meczu przeciwko niemieckiej formacji ALTERNATE aTTaX. Po porażce na pierwszej mapie, dwie kolejne bez większych problemów padły łupem furlana i jego ekipy. W kolejnym starciu zmierzyli się oni z ENCE eSports, które udało im się również pokonać. Ich droga w pierwszym turnieju kwalifikacyjnym zakończyła się na spotkaniu z Arcade eSports po porażce 1:2.

W drugim turnieju kwalifikacyjnym wystąpiły już oba polskie zespoły. Dobry&Gaming na początek podjęło ALTERNATE aTTaX, które udało im się pokonać na dwóch mapach tym samym wynikiem 16:14. Kolejnym przeciwnikiem zwycięzców naszego turnieju GEFORCE CUP była turecka formacja Space Soldiers. Turcy okazali się zbyt mocni i tu zakończyła się droga pierwszego polskiego zespołu.

Team AGG na sam początek podjęło się walki z francuską drużyną beGenius ESC. Po bardzo wyrównanej walce peet i jego koledzy wygrali z wynikiem 2:1. Kolejnym przeciwnikiem Polaków była ekipa tRICKED eSport, która niestety okazała się zbyt silna i tym samym druga polska formacja kończy swoją drogę do DreamHacka.

Tym samym w Szwecji nie zobaczymy żadnego polskiego zespołu, a dziś wieczorem poznamy ostatniego uczestnika DreamHack Summer 2016.