DreamHack ogłosił, że jego turniej z serii Open będzie kolejnym europejskim turniejem spod szyldu „Road to Rio”. Event odbędzie się w październiku.

DreamHack Open Fall zaplanowano na 15-25 października. Pula turnieju wynosi 115 tysięcy dolarów, ale o wiele ważniejszymi nagrodami będą punkty RMR, za pośrednictwem których drużyny walczą o awans na Majora.

W turnieju weźmie udział łącznie 16 zespołów, które zostaną podzielone na cztery grupy. W każdej z nich będzie obowiązywał system podwójnej eliminacji z drabiną przegranych. Dwie najlepsze drużyny każdej z grup awansują do górnej drabinki fazy play-off, trzecie miejsce zaś trafi do dolnej drabinki PO.

DreamHack będzie tym samym ostatnim turniejem z cyklu Road to Rio. Jednocześnie będzie także turniejem, który ma do przydzielenia najwięcej punktów, dzięki temu bardzo dużo drużyn ma okazję podreperować swój bilans punktowy i tym samym wywalczyć sobie awans na Majora. Póki co tylko Vitality ma pewne miejsce na ESL One: Rio, Francuzi otwierają tabelę RMR. Tuż za nimi znajduje się G2. W o wiele gorszej sytuacji znajdują się takie drużyny jak FaZe, mousesports czy Complexity, które muszą na DreamHacku pokazać się z jak najlepszej strony, jeśli chcą zagrać na Majorze.

Organizator zaplanował otwarte kwalifikacje, które odbędą się w dniach 18-20 września, a także zamkniętą część (22-25 września).