DreamHack ogłosił dwa nowe turnieje z serii Open. Odbędą się w listopadzie i grudniu, a pule nagród wyniosą 200 tysięcy dolarów.

Koniec roku i turnieje DreamHacka – to połączenie jest już standardem. Organizatorzy właśnie ogłosili dwa turnieje z serii Open, pierwszy z nich odbędzie się w listopadzie, drugi w grudniu. Łącznie w pulach nagród znajdzie się 200 tysięcy dolarów, po 100 tysięcy na wydarzenie.

Uczestnicy turnieju zostaną wyłonieni w specyficzny sposób. W listopadowym turnieju DH Open wystąpią mistrzowie europejskich krajów, takich jak: Polska, Norwegia, Dania i Finlandia. Ponadto dwie drużyny zostaną wyłonione za pomocą rankingu ESL, jeden slot należy do zwycięzcy europejskich kwalifikacji, a ostatnie miejsce zajmie zwycięzca szwedzkich kwalifikacji. Pierwszym poznanym uczestnikiem jest KOVA. Na resztę musimy poczekać, a uczestnika z Polski poznamy dopiero 22 listopada – wtedy też kończą się ESL Mistrzostwa Polski.

W grudniowym turnieju zobaczymy mistrza Hiszpanii, zwycięzcę kwalifikacji z półwyspu Iberyjskiego, a także zwycięzcę europejskich kwalifikacji. Cztery sloty zajmą zespoły wybrane za pomocą rankingu ESL, a ostatnie miejsce należy do Originem. Jest to żeńska drużyna, która w lipcu wygrała DreamHack Showdown Summer.