Wydarzenie DreamHack Masters pierwszy raz w historii odbędzie się w Jönköping. Zawody zaplanowane zostały na przyszły rok.

Historia związana ze wspomnianym szwedzkim miastem jest olbrzymia. To bowiem właśnie w nim odbywał się pierwszy Major w grze CS:GO. Mowa o DreamHack Winter 2013, podczas którego koniec końców przed własną publicznością triumfowało fnatic. Sezon później również rozgrywane były tam zmagania z najważniejszą rangą na scenie i zwyciężyło je LDLC. Dopiero w 2015 roku Valve przestało wspierać tę imprezę esportową.

Od tamtej pory w Jönköping obserwowaliśmy jedynie przystanki z serii DH Open, czyli LAN-a, w ramach którego osiem formacji walczy o nagrody z puli wynoszącej $100 000. Tym razem jednak się to zmieni i fani pochodzący ze Szwecji przybędą do wspomnianej miejscowości, aby oglądać DreamHacka Masters.

Organizatorzy poinformowali nas, że ich turniej potrwa od 9 do 14 czerwca. Łącznie 16 drużyn, które wyłonią zaproszenia, kwalifikacje i przystanki DreamHack Open Leipzig oraz DreamHack Open Anaheim zmierzy się ze sobą o część kwoty wynoszącej aż $250 000.

Przypominamy, że uczestnicy DH Masters Jönköping 2020 będą rywalizować również o punkty w ESL Pro Tour – Road to Cologne Intel Grand Slam Season 3.