Nadzieje były ogromne, a wyszło jak zawsze. Spirit pokonuje Polaków i już jutro powalczy w wielkim finale ze zwycięzcą meczu Gambit kontra AGF.

  • Poland Illuminar 0:2 Russian Federation Spirit (Train 12:16; Dust2 9:16)

Illuminar świetnie rozpoczęło to spotkanie, dzięki czemu dało polskim fanom sporo nadziei. Przy stanie 6:0 do gry powoli zaczynało wchodzić Spirit. Rosjanie wraz z czasem rozwijali swoje skrzydła, żeby odlecieć rywalom tuż po dwunastym starciu. Ekipa mira zdobyła aż jedenaście punktów z rzędu, przez co nasi rodacy zostali postawieni wręcz pod ścianą. Snax i spółka nie zamierzali się jednak poddawać i walczyli do samego końca. Niestety przewaga Spirit okazała się zbyt wielka i Polacy musieli uznać wyższość oponenta.

Po przerwie rozgrywka przeniosła się na Dusta, który został wybrany przez Rosjan. Od pierwszej pistoletówki było widać, że są oni dobrze przygotowani i będą twardo stąpać po swoje. IHG pierwszy punkt zdobyło dopiero w siódmej rundzie, a w całej połowie drużyna uzbierała ich… cztery. Było to ewidentnie za mało jak na rywala tego kalibru. W końcówce znów widzieliśmy walkę, lecz finalnie z podniesioną głową z serwera wychodzili Rosjanie. Był to jednak bardzo dobry turniej w wykonaniu ekipy snaxa, który dostarczył nam masy emocji.