Organizacja DreamEaters zakończyła współpracę z trenerem składu CS:GO, mimo że zawodnicy tej dywizji się na to nie zgadzali.

Aleksandra „zoneR” Bogatiryeva możemy kojarzyć przede wszystkim z występu DreamEaters podczas berlińskiego Majora. Szkoleniowiec ten mógł wryć się w pamięć swoimi emocjonalnymi reakcjami na grę podopiecznych oraz widoczne gołym okiem zżycie z zawodnikami. Jednak mimo to organizacja postanowiła zakończyć z nim współpracę, wbrew protestów graczy. Jak twierdzi jeden z zawodników – Svyatoslav „svyat” Dovbakh, dalsza przyszłość składu CS:GO w tej organizacji jest niepewna.

Według svyata, który skomentował sytuację na łamach portalu HLTV, ich były trener miał na pieńku u włodarzy organizacji i od dłuższego czasu się z nimi nie dogadywał. Zawodnicy nie chcieli się mieszać w ten spór, lecz gdy organizacja zakończyła współpracę z zoneRem, nie mogli pozostać bierni i zaczęli „szukać nowych rozwiązań”. Dovbakh nie twierdzi, że opuszczają organizację, lecz pracują nad rozwiązaniem owego problemu.

DreamEaters rozpoczyna dziś zmagania w WePlay! Forge of Masters S2, a już za dwa tygodnie wystąpi na DreamHack Open Rotterdam. Skład drużyny wygląda na ten moment następująco:

  • Russian Federation Semyon „kinqie” Lisitsyn
  • Russian Federation Svyatoslav „svyat” Dovbakh
  • Russian Federation Vladislav „Krad” Kravchenko
  • Russian Federation Anton „speed4k” Titov
  • Russian Federation Igor „Forester” Bezotecheskiy