IEM Cologne zbliża się wielkimi krokami, najpierw do rozegrania będzie jednak faza Play-in, która będzie czymś w rodzaju rundy wstępnej do turnieju głównego. Organizator ujawnił drabinkę rozgrywek.

Jednocześnie ESL potwierdził, że IEM Cologne zostanie rozegrany na LAN-ie – będzie to pierwsze wydarzenie offline w CS:GO od IEM-u Katowice 2020. Turniej będzie jednak rozegrany w studiu, bez udziału publiczności.

W fazie Play-in wystąpi łącznie 16 zespołów. Osiem najlepszych awansuje do turnieju głównego. By to zrobić, należy wygrać dwa lub trzy mecze. Wszystko zależy od wyniku pierwszego spotkania, które będzie rozgrywane w systemie BO1. Jeśli zespół wygra, przechodzi do kolejnej rundy górnej drabinki, w której to gra się już o awans do IEM Cologne. Jeśli zespół przegra, to spada do dolnej drabinki, gdzie gra się już na śmierć i życie. Wszystkie mecze, oprócz pierwszej rundy, będą rozgrywane w systemie BO3.

Kto więc będzie pierwszym rywalem Evil Geniuses i OG? Można powiedzieć, że obie drużyny Polaków miały szczęście, gdyż mogły trafić zdecydowanie gorzej. Przeciwnikiem ekipy MICHA będzie FaZe. Jeśli EG wygra ten mecz, to w kolejnej rundzie zmierzy się z wygranym spotkania Complexity – ViCi. Jeśli przegra, zagra z przegranym z tej pary.

Zespół mantuu zmierzy się z kolei z TeamemOne, czyli prawie że najniżej rozstawioną drużyną w całym turnieju. Jeśli OG wygra, to zagra w kolejnej rundzie ze zwycięzcą niemieckiej pary, czyli Sprout – BIG. Jeśli przegra, to analogicznie zagra z przegranym tejże pary.

Tak prezentuje się pierwsza runda IEM Cologne Play-in:

  • 12:00 Sweden NIP – France LDLC
  • 12:00 United States Bad News Bears – European Union mousesports
  • 12:00 Russian Federation Spirit – Brazil MIBR
  • 13:40 Australia Renegades – France Vitality
  • 13:40 European Union OG – Brazil TeamOne
  • 13:40 Germany Sprout – Germany BIG
  • 15:00 Evil Geniuses – European Union FaZe
  • 15:20 European Union Complexity – China ViCi

Faza Play-in zostanie rozegrana w dniach 6-7 lipca. Pierwszego dnia zobaczymy mecze otwarcia, a także spotkania 2. rundy górnej drabinki, oraz część 1. rundy dolnej drabinki. Drugiego dnia będą zaś kontynuowane zmagania w dolnej drabince, aż do momentu wyłonienia kompletu drużyn.