Tak wraca się na salony CS:GO. Abay „Hobbit” Khasenov został MVP BLAST Premier Spring Final 2021. To jego drugie tego typu wyróżnienie w tym roku, a trzecie w karierze.

Jeszcze rok temu Kazach znajdował się na peryferiach CSa, a teraz ponownie jest na ustach wszystkich z esportowego świata. To oczywiście efekt genialnej gry Gambitu w ostatnich miesiącach, ale także znakomitemu występowi Hobbita na BLAST Premier Spring Final 2021. 27-latek może pochwalić się świetnymi statystykami, osiągając średni rating 1.21, ADR na poziomie 84,6 i k/d +38. Co ciekawe, w ogólnym rozrachunku Hobbit nie znajduje się na pierwszym miejscu w żadnej z 22 statystyk, ale jest to raczej spowodowane tym, że Gambit po prostu zagrało mało rund i map, co przełożyło się na gorsze liczby.

W walce o MVP Hobbit zostawił za sobą snajperów – Aleksandra „s1mple” Kostylieva i swojego kolegę z zespołu Dmitry'ego „sh1ro” Sokolova. Co ciekawe sam Kazach nagrodę MVP chciałby wręczyć właśnie sh1ro, który według niego miał największy wkład w to zwycięstwo. Wkład, który nie jest widoczny na pierwszy rzut oka.

To drugie takie wyróżnienie w tym roku dla Hobbita. Wcześniej 27-latek otrzymał taką nagrodę za EPIC League CIS. Co ciekawe, na 10 rozdanych MVP w 2021, aż pięć powędrowało do graczy Gambitu. To jednak nie zaskoczenie – Rosjanie w ostatnich dziewięciu turniejach, w których brali udział, osiem razy dochodzili do finału i aż pięciokrotnie go wygrywali. Hobbit razem z Ax1Le'em i s1mple'em mają obecnie po dwa wyróżnienia za ten rok. Wymowne jest to, że ani razu po statuetkę nie sięgnął ZywOo, czyli najlepszy gracz dwóch ostatnich lat.