Dwóch mistrzów PGL Major Kraków 2017 wyruszyło w poszukiwaniu nowych przygód. Dziś bowiem dobiegł końca kontrakt Dosi oraz mou w Gambit.

Gambit Esports oficjalnie po trzech latach pożegnało się z Mikhailem „Dosia” Stolyarovem oraz Rustemem „mou” Telepovem. Wspomniany duet był częścią najlepszej dywizji CS:GO w historii tego klubu esportowego. Osiągnął on bowiem spektakularny wynik, o którym marzy każda formacja, czyli pierwsze miejsce na wydarzeniu rangi Major. Zespół Dosi został czarnym koniem PGL Major Kraków 2017. Zaskoczył wtedy wszystkich swoją świetnie ułożoną grą i pokazał, że na tego typu rozgrywkach każdy może sięgnąć po trofeum.

Wydawało się, że po takim sukcesie Gambit pójdzie za ciosem, aczkolwiek rzeczywistość okazała się być brutalna. Danylo „Zeus” Teslenko, który w tamtych czasach uznawany był za jednego z najlepszych liderów na świecie, został kupiony przez Natus Vincere. Po odejściu świetnego prowadzącego, mou i spółka nie do końca wiedzieli, jak wypełnić lukę. Rezultaty były coraz gorsze, aż ostatecznie włodarze firmy zdecydowali, że pora zakończyć ten etap i rozpocząć nowy projekt. Mowa o akademii, która aktualnie zajmuje 32. pozycję w rankingu HLTV. W efekcie tego wszystkiego Mikhail i Rustem wylądowali na liście transferowej.

Oznaczało to dla nich przerwę od profesjonalnej rywalizacji. Czekając na cud, czyli wykup przez inną organizację doczekali się dnia, w którym ich umowa z pracodawcą dobiegła końca. Mogą zatem w końcu zacząć rozglądać się za nową przygodą.