Platforma Faceit stale stara się udoskonalać swoje narzędzia, a dziś specjalnie dla polskiej społeczności, prezentuje system tworzenia drużyn.

Doskonale znane są już nam huby jak Pasha Gaming School, gdzie za płatną subskrypcją możemy rywalizować i zdobywać punkty wewnątrz określonej liczby graczy. Jednak tym razem, narzędzie jest całkowicie darmowe i pozwoli Wam decydować z kim zagracie następny mecz.

Faceit przy współpracy z Computer Sport Games oddaje na ręce polskiej społeczności narzędzie do tworzenia drużyn. Polacy są jedni z pierwszych, którzy będą mieli szansę przetestować nowy system. Polega on na tym, że każdy z nas może stworzyć na platformie Faceit poczekalnię, wyznaczając jakim poziomem kont innych graczy są zainteresowani i poczekać aż ona się zapełni. Pozwala to samemu kompletować zespół, nie oddając się w łaski systemu dobierającego. Dzięki temu będziecie pewni, że współgracze mówią po polsku i reprezentują oczekiwany poziom. Wszystko przypomina trochę system „chętni do gry” w głównym menu Counter-Strike'a.

Oto jak wygląda stworzone lobby:

Nad poczekalniami czuwać będzie wyselekcjonowane grono administratorów, którzy będą walczyć z toksycznością i niechcianym zachowaniem. Osoby chętne przetestować nowy system mogą skorzystać ze specjalnego zaproszeniaa ciekawskich zachęcamy do sprawdzenia o co w tym wszystkim chodzi.