Spring Sweet Spring 3 to ostatni duży turniej przed wakacjami, w którym polski zespół jest jeszcze w grze. Mowa oczywiście o x-kom AGO, które dzisiaj zagra o półfinał.

  • Bulgaria SKADE – Poland x-kom AGO

Jastrzębie w ostatnim czasie przeżywają naprawdę dobry okres. Najpierw udało się wydostać z tarapatów i także z fazy grupowej Spring Sweet Spring. Weekend to z kolei 2. miejsce w ESEA Premier i otarcie się o awans do ESL Pro League. Zwieńczeniem tych wyników był skok w rankingu HLTV na 24. miejsce na świecie. AGO jest jedyną polską organizacją, która znalazła się w 2021 roku w TOP30 rankingu. Pora wykorzystać tę passę i dotrzeć jak najdalej w Spring Sweet Spring.

Rywalem Polaków w ćwierćfinale turnieju jest ekipa SKADE. Bułgarzy znajdują się na przeciwległym biegunie, zaliczyli spadek formy, to nie jest zdecydowanie ta sama ekipa, co jeszcze kilka miesięcy temu. Szczególnie było to widoczne 2 tygodnie temu, kiedy SHiPZ i spółka przegrali trzy mecze z rzędu – Budapest Five, Tridentem i 777. AGO to zdecydowanie bardziej wymagający rywal.

  • France DBL PONEY – Poland MAD DOG'S PACT

To jednak nie koniec emocji związanych z polskimi drużynami na dziś. Wieczorem bowiem gra MAD DOG'S PACT – Polacy rozpoczynają play-offy ESEA Advanced od meczu z DBL PONEY. Przejść Francuzów będzie strasznie trudno, ale na szczęście rozgrywki przewidują drabinkę podwójnej eliminacji. Do ESEA Premier awansuje na pewno zwycięzca ligi, trzy kolejne miejsca zagrają zaś w barażach.

Harmonogram na dziś: