Zaczęło się fantastycznie, od wygrania Dusta2, który był pickiem OG. Później jednak flameZ odpalił tryb smurfa i wygrał dla swojego zespołu spotkanie.

  • United States Evil Geniuses 1:2 European Union OG (Dust2 16:14, Overpass 6:16, Inferno 5:16)

Spotkanie finałowe grupy B rozpoczęło się na Duście2, wyborze OG. Europejski kolektyw jednak nie do końca dobrze wszedł w to spotkanie, czego efektem był wynik 3:7 po kilkunastu minutach gry. Później optyka się zmieniła – flameZ i spółka znaleźli sposób na wygrywanie i rozpoczęli niesamowitą serię, której nie zatrzymała nawet zmiana stron. W efekcie OG potrafiło wygrać aż 11 rund z rzędu i wyjść na gigantyczne prowadzenie 14:7. Wówczas to Evil Geniuses nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. CeRq i MICHU wrzucili piąty bieg i zaczęli ciągnąć zespół do zwycięstwa. Mimo gry z nożem na gardle, EG odwróciło losy spotkania i ostatecznie mogło cieszyć się z wygranej 16:14. To była dopiero pierwsza mapa, a już mogliśmy powiedzieć, że ten pojedynek jest godny finału grupy B. Nie codziennie bowiem ogląda się takie powroty i serie z obu stron.

Przyszła pora na Overpassa. Okazało się, że tę mapę OG ma przygotowaną niemal do perfekcji. Europejczycy grali fenomenalnie w obronie, zaryglowali wszystkie drzwi, zablokowali każde przejście i w efekcie na półmetku rywalizacji wygrywali 12:3. Po zmianie stron pozostały jedynie formalności – mantuu i spółka szybko dobili rywala, ostatecznie kończąc mapę wynikiem 16:6. Bardzo dobre występy zanotowała cała piątka, z flameZem i valde na czele. Po stronie OG zawiedli zaś wszyscy, MICHU z 11 fragami mógł również lepiej się spisać.

Rozstrzygającą lokacją było Inferno. I jeśli na Overpassie flameZ zagrał bardzo dobrze, tak tutaj odpalił tryb smurfa na profesjonalnym meczu. EG było właściwie bezbronne, chociaż pierwsza połowa, zakończona porażką 5:10 nie wyglądała jeszcze tak źle. Prawdziwa rzeźnia miała miejsce po zmianie stron, kiedy to Geniusze nie wygrali ani jednej rundy, kończąc mapę wynikiem 5:16. Najlepszy na serwerze był oczywiście flameZ – rating 2.04 i 27 fragów mówią same za siebie. Jak zaprezentował się MICHU? Słabo – rating 0.63 i 9 fragów to jeszcze gorsze wyniki, niż miały miejsce na Overpassie.

Tym samym to OG może cieszyć się z awansu do półfinału IEM Summer 2021. Evil Geniuses również awansowali do play-offów, zajmując ostatecznie 2. miejsce w grupie B. Amerykańsko-europejski skład fazę pucharową zacznie jednak od ćwierćfinału.