Za nami pierwszy dzień ESL Mistrzostw Polski. AVEZ zaliczyło falstart i przegrało oba mecze z x-kom AGO. Wyrównany pojedynek stoczyły Illuminar i PACT.

• Poland x-kom AGO – Poland AVEZ (Nuke 16:14, Overpass 16:9)

Nowy sezon ESL MP zainaugurowały x-kom AGO i AVEZ, czyli obecnie dwie najstabilniejsze ekipy w Polsce. Pierwszy mecz w formacie BO1 odbył się na Nuke'u. Wyrównane spotkanie zakończyło się zwycięstwem Jastrzębi 16:14. AGO do zwycięstwa zaprowadził duet F1KU – oskarish, który otwierał tabelę.

Drugie spotkanie odbyło na Overpassie. Tutaj AGO już kompletnie zdominowało przeciwnika, wygrywając pierwszą połowę 11:4. Po zmianie stron Jastrzębie szybko wypracowały sobie aż dziewięć punktów meczowych. AVEZ przeciągnęło jeszcze mecz o kilka dodatkowych minut, ale ostatecznie przegrało 9:16. Patrząc na osiągnięcia indywidualne Ośmiornic, tylko KEi spisał się na miarę oczekiwań. Tym samym AGO rozpoczęło sezon od dwóch wygranych map, bo przypomnijmy, że ESL MP odbywa się w systemie BO1.

• Poland Illuminar – Poland PACT (13:16; 15:15)

Druga para pierwszą mapę rozegrała również Nuke'u. Początek spotkania należał od Illuminar, później jednak ekipa darko zaczęła odrabiać straty i ostatecznie pierwszą połowę zakończyła minimalną przegraną 7:8. Po zmianie stron oglądaliśmy powtórkę z rozgrywki – iHG wygrało pistoletówkę i dwie kolejne rundy. Później jednak inicjatywę ponownie przejął PACT, dzięki czemu wrócił do meczu i ostatecznie wygrał 16:13. Tym samym na marne poszedł wysiłek mouza, który ustrzelił aż 27 rywali, a mimo tego jego drużyna przegrała spotkanie. Zawiódł Snax, który miał tylko 11 eliminacji – zdecydowanie najmniej na serwerze. Po stronie PACT-u próżno szukać jakiegoś słabego punktu.

Drugą mapą był Overpass. Znany scenariusz – Illuminar wygrało pistoletówkę, by później oddać inicjatywę rywalom. Efekt? 8:7 dla PACT-u po pierwszej połowie. Po zmianie stron znów – iHG wygrywa rundę pistoletową (czwartą w całym dwumeczu!). Ekipa innocenta zdołała wyjść nawet na prowadzenie 13:9 i miała otwartą drogę do zwycięstwa na Overpassie. Wówczas jednak PACT zaczął odrabiać straty, a najbardziej kluczowy moment miał miejsce w 28. rundzie, kiedy to lunAtic wygrał clutcha 1vs1, rozbroił bombę i nie pozwolił rywalowi wygrać spotkania. Kolejne dwie rundy Sobol i spółka wygrali już w cuglach (z tylko jedną stratą) i ostatecznie zakończyła mecz wynikiem 15:15. Wyrównany mecz znalazł przełożenie na indywidualne statystyki graczy, bowiem tylko lunAtic nieznacznie odstawał od wszystkich zawodników na serwerze, biorąc pod uwagę fragi. Warto wspomnieć również o szalonej liczbie 53 zafleszowanych przeciwników przez innocenta. Wynik robi wrażenie.

Tym samym po pierwszym dniu AGO ma na koncie 6 punktów, PACT 4, Illuminar 1, a AVEZ 0. We wtorek kolejne spotkania ESL MP.