Wisła Kraków kończy dzień bezbłędnie, podczas gdy AGO nie posmakowało dziś zwycięstwa ani razu. Po wygranej Białej Gwiazdy z Anonymo, Wiślacy zatriumfowali również nad Jastrzębiami, wychodząc z tarczą z obu polskich meczów derbowych.

Zanim AGO podeszło do spotkania z Wisłą, musiało zmierzyć się jeszcze z Entropiq. Wczoraj Rosjanie z kłopotami górowali nad Anonymo, temu też można było wierzyć, że Jastrzębie o swoje również spróbują powalczyć. Rzeczywistość brutalnie ten stan rzeczy zweryfikowała. Na Vertigo zabrakło koncentracji – mimo wygrania obu pistoletówek i wyjścia na solidne prowadzenie, Polacy kompletnie pogubili się w końcówce, nie potrafiąc sforsować defensywy grających po stronie CT Rosjan. Drugi w serii Ancient, podobnie jak wczoraj z Gamer Legion, okazał się piętą achillesową dla polskiego składu. Entropiq potwierdziło, że na tej mapie radzi sobie świetnie, bez większego wysiłku domykając serię.

 Poland AGO 0:2 Entropiq Russian Federation

Vertigo 13:16
Ancient 6:16

 

Derbowy dzień Wiślacy zaczęli od wygranej nad Anonymo, dzięki czemu wchodząc na serwer z AGO, humor na pewno dopisywał im dużo bardziej niż rywalom. Czy miało to realny impakt na przebieg spotkania? Tego nie sposób powiedzieć, ale Wisła grała jak z nut, praktycznie nie pozwalając AGO dojść do słowa. Chociaż Inferno zostało wybrane przez Jastrzębie, tak wpadło na konto Białej Gwiazdy. Następny w kolejce Nuke zaczął się od błyskawicznego wyjścia na prowadzenie szpera i spółki po stronie TT. Ich rywal jednak zdołał się pozbierać i choć kończył pierwszą połowę z ledwie sześcioma punktami w roli defensywnej, to i tak można było mówić, że sytuacja została w pewien sposób odratowana. Zwłaszcza, kiedy to właśnie Jastrzębie wygrały drugą pistoletówkę. Dodatkowo Wisła kilkukrotnie sama pakowała się w tarapaty, oddając przeciwnikom punkty przy paru rundach eco. Mimo owych wpadek, Wiślacy wykorzystali lepsze predyspozycje antyterrorystów na Nuke'u i kolejne derby skończyły się po dwóch mapach.

Poland Wisła Kraków 2:0 AGO Poland

Inferno 16:9
Nuke 16:14

Dwa zwycięstwa umocniły Wisłę na szóstym miejscu. Pozycję za nią zajmuje AGO, zaś Anonymo spadło na ostatnią, dziewiątą lokatę w grupie A, w której to rywalizują wszystkie polskie zespoły. Jutro kolejny polski pojedynek. Anonymo zagra o wieczorem z AGO, lecz wcześniej innocenta i spółkę czeka jeszcze przeprawa z Sinners. Wisła również zmierzy się w środowych zmaganiach z czeskim składem.