Agencja Games Clash by Murator EXPO ogłosiła, że w 2020 roku zorganizuje nie jeden, a dwa turnieje z pulą nagród $100.000 każdy. Do przystanku w Gdynii dołączy wydarzenie w Gliwicach.

Sukces zawodów Games Clash Masters w Gdynia Arena spowodował, że w tym roku zobaczymy jeszcze jedno wydarzenie tej rangi na polskim podwórku. Zawody nazwane zbiorczo Games Clash Serires oprócz Trójmiasta zawitają jeszcze na Górny Śląsk, a dokładniej do Gliwic.

Pierwszy turniej od Murator EXPO będzie nosił nazwę Games Clash Arena Gliwice i odbędzie się 5-7 czerwca. Mimo nowości na mapie esportowej, zobaczymy rozwiązania znane z poprzednich turniejów Games Clash Masters. W puli nagród znów znajdzie się $100.000, o które ponownie powalczy osiem drużyn. Organizatorzy zapewniają jednak, że będzie to rzadka okazja na dopingowanie polskim zespołom w zawodach międzynarodowych. Już trzy miesiące później, a dokładniej w dniach 11-13 września, Games Clash Masters powróci do Gdynii, gdzie odbędzie się już trzecia edycja tego turnieju.

Nowością mają być również transmisje prowadzone w różnych językach. Na miejscu, zarówno w Gliciwach jak i Gdyni, pojawią się analitycy, eksperci i komentatorzy zza granicy. Taki zabieg ma na celu spopularyzować rozgrywki, zwiększyć ich prestiż, lecz będzie również okazją zobaczyć znane osobistości ze świata esportu.

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, na liście uczestników każdego z wydarzeń znajdzie się osiem drużyn. Aż sześć miejsc zostanie uzupełnione poprzez zaproszone przez organizatora ekipy, zaś pozostałe dwa przeznaczone zostaną na kwalifikacje. W turnieju eliminacyjnym znów zobaczymy przewagę zaproszeń, wszak aż siedem ekip dostanie bezpośrednią przepustkę, a jedna wywalczy  sobie miejsce na drodze otwartych kwalifikacji. Dokładny harmonogram zapisów zostanie udostępniony niebawem.