LDLC jest pierwszym zespołem, który żegna się z DreamHack Open Winter 2018. Francuzi przegrali z x6tence Galaxy w meczu eliminacyjnym grupy A. Szwedzi pozostają w walce o play-offy, a ich kolejnym przeciwnikiem będzie compLexity.

Nuke

X6tence Galaxy wygrało pistoletówkę po stronie broniącej, a chwilę później powtórzyło sukces w starciu anty eco. Szwedzi pozwolili jednak rywalowi na podłożenie ładunku. Przy stanie 0:2 LDLC zakupiło pełny ekwipunek i należycie to wykorzystało. Co więcej, zespół zdołał też wyjść na minimalne prowadzenie po kolejnych dwóch skutecznych atakach. Jak się okazało, to wszystko, na co było stać Francuzów w tamtym momencie. Antyterroryści znacznie przejęli inicjatywę i zaczęli coraz bardziej odskakiwać przeciwnikowi. Przy tym podejściu zapewnili sobie już zwycięstwo połowy na poziomie 8:3. Do końca oddali natomiast jedną rundę, dzięki czemu przed zmianą stron znacznie wygrywali 11:4.

Druga pistoletówka wpadła na konto x6tence Galaxy po sprawnym ataku. W dwóch kolejnych rundach LDLC decydowało się na szybkie zachowywanie ekwipunku, a Szwedzi przybliżali się do triumfu. Następny dobry atak dał im już jedenaście punktów mapowych. Po chwili zawodnicy zakończyli spotkanie triumfem 16:4.

LDLC podniosło się po druzgoczącej porażce na Nuke'u i o wiele lepiej rozpoczęło mapę wybraną przez przeciwnika. Francuzi radzili sobie zarówno w starciach z lepszym ekwipunkiem, jak i na fullu. Skuteczny rewanż x6tence Galaxy nadszedł dopiero, kiedy na tablicy wyników widniało 0:6. Jedno zwycięstwo pozwoliło im wkroczyć na właściwe tory, a przy tym podejściu zmniejszyli stratę do dwóch oczek. Ponadto, po szybkim resecie oponenta można było pomyśleć, że Szwedzi wyrównają wreszcie stan spotkania. Devoduvek i spółka zaprezentowali jednak udanego force'a i zapewnili sobie zwycięstwo połowy. W ostatnich rundach także pokonywali rywala, przez co do przerwy prowadzili 10:5.

Po zmianie stron x6tence Galaxy wygrało pistoletówkę. Podłożenie bomby pchnęło LDLC do zakupu ekwipunku, lecz nie przełożyło się to na punkt Francuzów. Kolejne sukcesy przyniosły już szwedzkiej ekipie upragniony remis na poziomie 10:10. Dała się ona pokonać dopiero po zdobyciu siedmiu rund z rzędu. Terroryści zaczęli pokazywać się z dobrej strony, a kilka skutecznych ataków sprawiło, że odzyskali prowadzenie. Wtedy tablica wyników pokazywała rezultat 14:12, jednak w decydującym momencie meczu to BARBARR wraz z kolegami utrzymali nerwy na wodzy. Najpierw ponownie osiągnęli wyrównanie, po czym dokończyli potyczkę zwycięstwem 16:14.