Heroic zdeklasowało LDLC w meczu grupy A na DreamHacku Open Winter. Skandynawska formacja przegrywała już 0:5, lecz od tamtego momentu całkowicie zdominowała rywala, oddając do końca tylko jedną rundę.

France LDLC

6

Faza grupowa
DreamHack Open Winter 2018
Grupa A

Train
(6:9; 0:7)

Denmark Heroic

16

Train

Początek spotkania należał do LDLC. Francuski zespół od razu wygrał rundę pistoletową, a czterema eliminacjami w sytuacji 2 vs 4 popisał się wtedy to1nou. Później terroryści poradzili sobie zarówno w starciach z lepszym ekwipunkiem, jak i na pierwszym fullu przeciwnika. Heroic doszło do głosu dopiero przy stanie 0:5. Od tego momentu ekipa ze Skandynawii dominowała na serwerze, z łatwością radząc sobie z ofensywnymi próbami oponenta. Przed doprowadzeniem do remisu oddali zaledwie jeden punkt. Na tablicy wyników widniało 6:6, a to wcale nie był koniec świetnej passy składu friberga. Końcówka również poszła po jego myśli, co przełożyło się na trzypunktową przewagę przed zmianą stron.

Druga pistoletówka wpadła na konto Heroic, a co więcej, drużyna dokonała tego bez żadnych strat. Po chwili odskoczyła już na 12:6 dzięki skutecznym atakom w rundzie z lepszym wyposażeniem i na fullu. Sytuacja LDLC wyglądała coraz gorzej i nie zanosiło się na zmianę. Francuzi cały czas nie potrafili odeprzeć ataków wroga, co szybko przybliżało nas do zakończenia meczu. Na konto mertza i spółki błyskawicznie wpadło dziewięć rund mapowych. Moment później mogli oni już cieszyć się ze zwycięstwa 16:6.