Heroic jest pierwszym zespołem, który zapewnił sobie awans do półfinału DreamHacka Open Winter. Duńczycy pokonali compLexity w meczu wygranych grupy A i przed rozpoczęciem walki w play-offach czeka ich teraz dzień wolny.

United States compLexity

10

Faza grupowa
DreamHack Open Winter 2018
Grupa A

Nuke
(3:12; 7:4)

Denmark Heroic

16

Nuke

Heroic rozpoczęło Nuke'a po stronie broniącej i wygrało rundę pistoletową. Starcie anty eco było formalnością, za to compLexity odpowiedziało po zakupie karabinów. Skandynawska drużyna nie pozwoliła rywalowi się rozpędzić i jej rewanż był błyskawiczny. Wtedy uzyskała ekonomiczną przewagę i mogła spokojnie przejąć inicjatywę na mapie. Amerykanie nie potrafili przedrzeć się przez dobrze funkcjonującą defensywę przeciwnika, przez co oddawali kolejne punkty. Dominacja antyterrorystów zapewniła im zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:1. Ekipa stanislawa próbowała nawiązywać walkę, jednak stać ją było na zdobycie tylko jednej rundy, później ponownie spotkała się z resetem. Po tym Heroic spokojnie dokończyło tę część meczu, wygrywając ostatecznie 12:3.

Po zmianie stron Duńczycy wygrali kolejną pistoletówkę, lecz niespodziewanie dało się pokonać przeciwnikowi grającemu force'a. CompLexity uniknęło błędu, dzięki czemu przed fullem oponenta zmniejszyło stratę do siedmiu oczek. Heroic zdołało odpowiedzieć od razu po uzyskaniu pełnego ekwipunku. Po chwili na koncie tego zespołu pojawiło się już dziewięć punktów meczowych. Amerykanie podjęli jeszcze próbę comebacku, jednak zdobyli tylko cztery starcia, co oznaczało dla nich porażkę 10:16.