W pierwszym meczu DreamHacka Open Winter 2018 compLexity pokonało x6tence Galaxy. Amerykanie przez większość spotkania mieli kontrolę i zakończyli starcie zwycięstwem. O półfinał zawalczą natomiast z wygranym starcia Heroic vs LDLC.

10

Spotkanie rozpoczęło się od dwupunktowego prowadzenia compLexity po skutecznym ataku w pistoletówce i bezproblemowej rundzie anty eco. Pełny ekwipunek także nie pomógł x6tence Galaxy w przełamaniu rywala, które oddało wtedy trzeci punkt. Amerykańska formacja spokojnie wykorzystywała błędy przeciwnika i nie dawała mu dojść do głosu. Radziła sobie też w sytuacjach, kiedy oponent zdobywał otwierającego fraga. Skuteczny rewanż Szwedów nadszedł dopiero przy wyniku 0:7. Na niewiele się to zdało, ponieważ skład stanislawa popisał się błyskawicznym resetem, co przy okazji zapewniło mu zwycięstwo połowy. Świadkami dłuższej passy antyterrorystów byliśmy od stanu 1:9. Przejęli oni inicjatywę i dali się pokonać dopiero w ostatniej rundzie, a to oznaczało rezultat 5:10 do przerwy.

Po zmianie stron compLexity bez większych problemów sięgnęło po pistoletówkę oraz starcie z lepszym wyposażeniem. Pierwszy full był kontynuacją tej dobrej serii amerykańskiej drużyny. X6tence Galaxy odpowiedziało przy stanie 5:14. Szwedzi potrafili też powtórzyć swój sukces, co dało im lekką przewagę finansową. Powoli zbliżali się oni do przeciwnika, lecz ta passa zakończyła się po zdobyciu dziesięciu oczek. Wtedy zawodnicy broniący zapewnili sobie pięć rund meczowych, po czym wykorzystali pierwszą szansę i zwyciężyli 16:10.