Wielki finał DreamHack Winter 2016 zakończony! Gambit Gaming pokonuje w ostatnim finałowym spotkaniu formację Renegades wynikiem 2:0 i zdobywa tytuł zwycięzcy.

Wybór mapy:

Australia Renegades odrzuciło Overpass
Kazakhstan Gambit odrzuciło Cache
Australia Renegades wybrało Nuke
Kazakhstan Gambit wybrało Cobblestone
Australia Renegades odrzuciło Train
Kazakhstan Gambit odrzuciło Mirage
Mapa de_dust2 została wybrana jako trzecia mapa.
  • de_nuke

Mecz finałowy rozpoczął się wygraną rundą pistoletową przez zawodników Gambit Gaming. To znacznie zmotywowało całą drużynę i przełożyło się na losy w kolejnych starciach. Renegades z początku starało się odstawać od swoich rywali i od piątej rundy z determinacją zaczęli odpracowywać straty. Gracze z przeciwnej drużyny jednak się tego spodziewali, dlatego postanowili podnieść im poprzeczkę jeszcze wyżej (4-2). Od tego momentu Australijczycy kompletnie stracili kontrolę nad pierwszą połową tego spotkania. Gambit Gaming z impetem ruszyło po kolejne punkty, które raz po raz wpadały do ich zwycięskiego koszyka. Nie dało się ukryć, że tak wielka przewaga jaką wypracowali sobie gracze Gambit będzie bardzo trudno jakkolwiek pokonać. Tym sposobem Renegades pozostawało bezsilne i musiało grać tak, jak podyktują im ich finałowi rywale. Z utęsknieniem czekali na zmianę stron, by jeszcze pokazać na co ich stać. Ta część spotkania zakończyła się wynikiem 12-3 dla Gambit Gaming.

Druga runda pistoletowa również należała do zespołu Gambit Gaming. To oznaczało wielkie kłopoty dla wrogiej drużyny. Zbliżający się koniec i i upływ czasu nalegał, by w tym momencie otworzyć oczy (13-3). W pewnym momencie jednak, Renegades zaczęło powstawać z kolan i odrabiać straty w zawrotnym tempie. Jak się okazało niestety, było już na to trochę za późno. Gambit Gaming szybko wykorzystało przewagę i ostatecznie doprowadziło do końca spotkania na tej mapie (16-11).

  • de_cobblestone

Mapa de_cobblestone postanowiła nie przestawać nas zadziwiać. Mimo że, to Gambit Gaming zdobyło pistoletówkę oraz następne kilka rund to tym razem gracze z Australii postanowili nie dawać sobą pomiatać i wyłożyć asy z rękawa. W zawrotnej walce udało im się zdobyć cztery punkty na konto drużyny i tym samym zremisować (4-4). Zaciętość w grze o być albo nie być dało się zauważyć. To była ostatnia szansa dla australijskiej drużyny, aby stoczyć pojedynek o być albo nie być w finałowych rozgrywkach. Jak się okazało, to Gambit Gaming wciąż uporczywie pchało tą mapą tylko w jednym i właściwym dla siebie kierunku (7-4). Renegades wręcz przeciwnie, wciąż cierpliwie czekało za rogiem na kompromitujący błąd przeciwników. Mocno starali się, aby ponownie nie zostać wytrąconym z równowagi (8-5). Niestety, nie udało im się uratować już pierwszej części mapy i musieli zawalczyć o nią podczas drugiej połowy (10-5).

Wszystko wskazywało na to, że sytuacja z poprzedniej mapy powtórzy się. Wygrana runda pistoletowa otworzyła im drzwi do zdobycia kilku punktów dających szansę zbliżenia się do wygrania całego turnieju DreamHack Winter 2016 (13-5). Renegades pomału godziło się z porażką i ostatecznie ustąpiło miejsce lepszym. Finałowy pojedynek  zakończył się wynikiem 16-10 oraz 2:0 w całym meczu.