Cloud9, po dwóch bardzo dobrych mapach w ich wykonaniu, pokonało OpTic Gaming w eliminującym starciu grupy „B”. Zespół Jake'a „Stewie2K” Yip zagra teraz w decydującym meczu przeciwko Gambit Gaming. Po nim dowiemy się, która z tych dwóch formacji awansuje do półfinału trwającego obecnie DreamHacka.

Proces wyboru map:

  • Canada OpTic Gaming odrzuca Mirage
  • United States Cloud9 odrzuca Nuke
  • Canada OpTic Gaming wybiera Overpass
  • United States Cloud9 wybiera Dust2
  • Canada OpTic Gaming odrzuca Train
  • United States Cloud9 odrzuca Cache
  • Mapa decydująca: Cobblestone

de_overpass

United States Cloud9 16:8 (11:4 ; 5:4) OpTic Gaming Canada

Pierwszą rundę pistoletową tego spotkania wygrali reprezentanci OpTic Gaming. Rozpoczęli oni jako antyterroryści. Cloud9 nie chciało siedzieć z założonymi rękami. W pełni wykorzystało swoje anty-eco i szybko wykorzystało szansę na podniesienie przewagi. Po tym doszło do przerwy technicznej. Po krótkiej pauzie nastąpiło wznowienie rozgrywki, a wraz z nim przyszło drugie wygrane starcie OpTic. Drużyna ta nie zdołała pójść za ciosem. Jake „Stewie2k” Yip prowadził swój zespół po zwycięstwo w tej połowie. Nie trzeba było długo czekać, aby C9 prowadziło 7:2. Patrząc na tę mapę, był to świetny start. OpTic Gaming dało radę odeprzeć następny atak przeciwników, ale ci momentalnie poprawili swoje błędy. Antyterroryści zdołali jeszcze tylko raz przeszkodzić swoim rywalom, którzy ostatecznie wygrali pierwszą część tego spotkania 11:4.

Druga pistoletówka trafiła na konto Cloud9. Amerykanie bez najmniejszych problemów rozprawili się z grającymi bez pełnego ekwipunku przeciwnikami. Tym sposobem, na tablicy wyników, ukazał się nam rezultat 14:4 dla C9. OpTic wygrało pierwszego fulla i od razu przeszło do ataku. Terroryści doprowadzili finanse rywali do ruiny, co pozwoliło im zdobyć swoją siódmą rundę. Wydawało się, że zdołają pójść z wynikiem dalej, ale świetne strzały z deagle'a w wykonaniu Timothy'ego „autimatic” Ta zatrzymały atak. Cloud9 wykorzystało pierwszą nadarzającą się okazję i wygrało pierwszą mapę wynikiem 16:8. 

de_dust2

United States Cloud9 16:6 (10:5 ; 6:1) OpTic Gaming Canada

Druga mapa rozpoczęła się od wygranej przez Cloud9 rundy pistoletowej, w której autimatic poradził sobie z clutchem 1 vs 2  i rozbrojeniem bomby. Wedle oczekiwań, antyterroryści poradzili sobie z przeciwnikami podczas dwóch rund, kiedy ci nie mogli zakupić pełnego ekwipunku. Czwarte starcie było szczęśliwe dla OpTic Gaming, które zagrało świetne anty-eco  i zdobyło w ten sposób swój pierwszy punkt. Terroryści zdołali odrobić straty i doprowadzić do remisu 3:3. Z wybawieniem po raz kolejny przyszedł Timothy „autimatic” Ta, który po raz kolejny poradził sobie z sytuacją 1 vs 2 i rozbrojeniem bomby. W sumie, w całej rundzie, gracz ten zdobył cztery fragi. Zespół Jake'a „Stewie2K” Yip konsekwentnie szedł do przodu, wysuwając się na czteropunktowe prowadzenie 7:3. OpTic wygrało w następnej potyczce, ale bardzo szybko zostało skarcone przez rywali. W ostatecznym rozrachunku, Cloud9 wygrało tę połowę 10:5.

Początek drugiej części tej mapy to kolejna runda pistoletowa zdobyta przez Cloud9. Nie było zdziwienia, że drużyna ta z powodzeniem zaatakowała bombsite w kolejnym starciu. Jeśli już jesteśmy przy atakach, to trochę komiczna sytuacja zaistniała w trzeciej potyczce tej połowy. Podczas, gdy nieposiadające niczego OpTic, zdecydowało się na atak „długiej” w nadziei, że spotka tam rywali, ci drudzy przypuścili rush na bombsite „B”. Chyba nie trzeba dopowiadać, jak to się skończyło. Kanadyjsko-amerykańska formacja obrobiła się raz przed atakiem. I niestety dla nich, ale na tym razie się skończyło. Cloud9 doprowadziło do rezultatu 15:6 i zyskało tym samym dziewięć punktów meczowych. Wykorzystali pierwszy i pokonując OpTiC Gaming 16:6, zapewniają sobie awans do meczu decydującego, w którym zmierzą się z Gambit. Początek planowany jest na 21:00.