North pokonało Luminosity Gaming w wielkim finale DreamHack Open Valencia 2018. Duńska formacja nie pozostawiła swoim rywalom żadnych złudzeń odnośnie tego, kto jest górą.

Denmark North

2

Faza pucharowa
DreamHack Open Valencia 2018
Wielki Finał

Inferno
(10:5; 6:1)

Mirage
(8:7; 8:2)

Brazil Luminosity

0

Inferno

Wielki finał tego turnieju rozpoczął się od niezwykle zaciętej walki. Luminosity zgarnęło pistoletówkę, ale rewelacyjny force buy antyterrorystów przeszkodził Brazylijczykom w powiększeniu prowadzenia. Nie minęła chwila, a byliśmy świadkami starcia „punkt za punkt”. Była to swoista gra na wyniszczenie, z którą lepiej poradziło sobie Luminosity Gaming. Taki stan rzeczy nie utrzymał się jednak zbyt długo, bowiem North wybudziło się z krótkiego letargu, zapewniając sobie po chwili tryumf w pierwszej połowie. Ostatecznie, Duńczycy wygrali ją 10:6.

Luminosity Gaming raz jeszcze zgarnęło pistoletówkę. Raz jeszcze również North udowodniło, że jest śmiertelnie groźnym przeciwnikiem nawet w momencie, kiedy nie może sobie pozwolić na zakup pełnego ekwipunku. To był początek końca gry LG na tej mapie. Ekipa Mathiasa „MSL” Lauridsen na czele z rewelacyjnie grajacym mixwellem oraz, co najważniejsze – valde, wygrała pierwszą mapę 16:7.

Mirage

Luminosity tym razem nie pozwoliło rywalom na zbyt wiele po wygranej pistoletówce. Terroryści szybko wykorzystali przewagę broni oraz pierwszego fulla, dzięki czemu momentalnie wyszli na pięciopunktowe prowadzenie. North zaliczyło jeszcze jedną wpadkę, po czym na dobre wróciło do gry. Duńczycy doprowadzili do remisu. To najwyraźniej nie spodobało się ekipie Lucasa „steel” Lopes, gdyż to LG jako pierwsze zgarnęło punkt numer siedem. North nie pozostało dłużne, gdyż to właśnie ten zespół wygrał połowę.

North najwyraźniej nie lubiło wygrywać rund pistoletowych. Tak można wywnioskować z faktu, iż kolejny raz formacja ta utraciła pierwsza potyczkę połowy, po czym wygrała force'a. Spełniał się najgorszy koszmar Brazylijczyków. Podobnie, jak to było w przypadku półfinału z Heroic, Luminosity nie mogło się odnaleźć na de_mirage. North zrobiło to, co miało zrobić. Duńczycy postawili kropkę nad „i” i wygrali drugą mapę 16:9. 

Polska transmisja z DreamHack Open Valencia 2018 dostępna jest pod tym linkiem.