DreamHack Tours rozpoczyna się fazą grupową grupy A, w której mieliśmy okazję zobaczyć drużyny: SK Gaming, Epsilon, Orbit oraz duński skład Dignitas. Kto podoła zadaniu, a kto wróci dzisiaj do domu?

Wyniki:

Bulgaria Orbit vs. Denmark SK Gaming – 16-6
Denmark Dignitas vs. Sweden Epsilon – 16-11

Denmark Dignitas vs. Bulgaria Orbit – 16-13
Sweden Epsilon vs. Denmark SK Gaming – 16-14 (SK Gaming odpada z turnieju)

Sweden Epsilon vs. Bulgaria Orbit – 16-13, 15-19, 3-16 (Epsilon odpada z turnieju)

________________________________________________________________________________________________________________________________

Podsumowanie rozpocznijmy od meczu drużyn Orbit oraz SK Gaming. Od samego początku Orbit świetnie radziło sobie z przeciwnikami. Zaczynając po stronie antyterrorystów udało im się doprowadzić do znacznej przewagi punktowej (9-2), której Duńczykom nie udało się nadrobić. Mecz zakończył się wynikiem 16-6 dla Orbit, co oznaczało, że SK Gaming będzie musiało powalczyć o pozostanie w turnieju w starciu przegranych. W międzyczasie trwała zacięta rywalizacja między Dignitas a Epsilon. Tutaj sytuacja wyglądała podobnie. Duński zespół w pierwszej połowie pokazał rywalom, gdzie jest ich miejsce (11-4). Epsilon mimo próby podniesienia się z kolan, nie potrafiło poprowadzić tego meczu we właściwym kierunku kończąc go rezultatem 16-11 dla Dignitas.

Przyszedł czas na mecze wygranych oraz przegranych. W pierwszym zmierzyły się formacje Orbit oraz Dignitas, które świetnie poradziły sobie w poprzednich pojedynkach. Jak mogliśmy się spodziewać, była to niesamowicie wyrównana walka. Był moment, kiedy to skład Orbit znalazł się na dominującej pozycji, jednak Duńczycy nie dawali za wygraną. W ten sposób doszło do wyniku 16-13 dla Dignitas. Mecz przegranych, czyli eliminacyjny doszedł pomiędzy SK Gaming i Epsilon na mapie de_overpass. Żadna drużyna nie chciała sobie pozwolić na tracenie łatwych punktów, dlatego walczyli z pełną motywacją do samego końca. Finalnie, lepszy okazał się być zespół Epsilon (16-14), która w tym momencie dostała ostatnią szansę na pozostanie w turnieju w meczu decydującym. SK Gaming wraca do domu.

Ostatnie starcie należało do Orbit oraz Epsilon. Tym razem zostały jednak zmienione zasady gry, a walka odbyła się w formacie best-of-three. Na pierwszej mapie de_dust2 szwedzka formacja nie radziła sobie zbyt dobrze. Orbit wiedziało jak zdominować swoich rywali i doskonale to wykorzystali. Pierwsza połowa zakończyła się dla nich pozytywnym rezultatem 10-5. Sytuacja diametralnie zmieniła się podczas drugiej części. Skład Epsilon zmobilizował siły, szybko dogonił przeciwników i wygrał pierwszą mapę decydującego spotkania wynikiem 16-13. De_mirage mimo że, początkowo należał do szwedzkiej grupy, finalnie to Orbit okazało się lepsze i zwyciężyło w dogrywce (19-15). Ostatnie i trzecie starcie odbyło się na de_train. Była to ostatnia szansa dla obu drużyn. Orbit radziło sobie na niej z początku o wiele lepiej, jednak wciąż nic nie było przesądzone. Doskonale wiemy, jak zmiana stron często decyduje o zwycięzcy, jednak nie tym razem. Orbit wygrywa mapę de_train 16-13 oraz cały mecz decydujący wynikiem 2-1.