Jako, że obydwie drużyny zapewniły już sobie miejsca w kwalifikacjach do ESL One Cologne 2016, był to mecz o główną nagrodę pieniężną, czyli $30.000.

Obydwa zespoły przebyły niekrótką drogę by znaleźć się w finałach DreamHack Tours 2016. Począwszy od duńskiej ekipy, która wyszła z grupy A z pierwszego miejsca. Następnie w drabince wygranych, w pojedynkach BO3 okazali się lepsi od szwedzkiego zespołu Epsilon eSports oraz bułgarskiej ekipy Team Orbit. Po tych dwóch zwycięstwach zapewnili sobie miejsce w kwalifikacjach do ESL One Cologne 2016.

HellRaisers z kolei w grupie B zapewnili sobie najwyższą pozycję wygrywając z Polakami z Lounge Gaming oraz Finami z ENCE eSports. Po przegranej z Team Orbit spadli do drabinki przegranych. Tam po raz kolejny pokazali swoją wyższość nad ENCE eSports oraz zrewanżowali się Bułgarom.

Proces odrzucania map:

  1. European Union HellRaisers odrzuca Train
  2. Denmark dignitas odrzuca Nuke
  3. European Union HellRaisers wybiera Dust2
  4. Denmark dignitas wybiera Mirage
  5. European Union HellRaisers odrzuca Cobblestone
  6. Denmark dignitas odrzuca Cache
  7. Pozostaje Overpass
  • de_Dust2 (European Union HellRaisers 16:13 Denmark dignitas)

Dignitas zganęli pistoletówkę, broniąc ataku na bombsite. Wygrali jeszcze tylko jeden punkt, gdyż HellRaisers zdecydowali się kupić karabiny w trzeciej rundzie, mimo że nie wszystkich z nich było stać na pełen ekwipunek, ale opłaciło się to. Niedługo później mogliśmy zobaczyć remis między drużynami przy wyniku 3:3. Duńczycy przegrywając drugie eco, oddali prowadzenie swoim oponentom (4:3), lecz dzięki niesamowitej akcji tenzkiego, dignitas znów wyrównało (4:4). Do końca pierwszej połowy walka była bardzo zacięta, jednak to Duńczykom powiodło się lepiej i zwyciężyli ją 6:9.

HellRaisers nie odpuszczając nawet na chwilę, zdobyło drugą pistoletówkę. Pozwoliło im to na doprowadzenie do kolejnego remisu w tym spotkaniu (9:9). Gra wróciła do trybu „runda za rundę”. Gdy tylko jeden z zespołów wyrobił sobie jedno- lub dwupunktową przewagę, drugi zaraz nadganiał nie dopuszczając by ich oponenci zwiększyli prowadzenie. Gdy HellRaisers wygrywało wynikiem 14:13, dignitas zostało zmuszone do grania force buy'a, który nie przyniósł pożądanych skutków. Dzięki czemu to ekipa oskara zgarnęła tę mapę.

  • de_Mirage (European Union HellRaisers 8:16 Denmark dignitas)

Dignitas mimo 3 entry fragów k0nfiga w pistoletówce, przegrali ją. Ange1 i bondik we dwójkę rozpracowali przeciwników, zdobywając tą niezwykle ważną rundę dla swojego zespołu. Duńczykom nie udało się zdobyć punktu na pierwszym fullu, jednak przełamali złą passę grając eco. To pozwoliło im powoli wracać do meczu. Stopniowo skracali dystans do swoich oponentów, aż w końcu wyszli na przewagę 6:7. Ostatecznie przed zmianą stron prowadzili wynikiem 6:9.

Duńczycy bezbłędnie rozegrali drugą pistoletówkę. Zaowocowało to zdominowaniem HellRaisers wynikiem 6:13. Dignitas bez problemu doprowadzili sytuacji, w której mieli aż 8 punktów mapowych. Oskar wraz ze swoją drużyną próbowali jeszcze walczyć, jednak musieli uznać wyższość ich przeciwników i przegrali tę mapę 8:16.

  • de_Overpass (European Union HellRaisers 7:16 Denmark dignitas)

Dignitas wygrali przedostatnią pistoletówkę w tym spotkaniu. Pozwoliło im to na wypracowanie niewielkiego prowadzenia. HellRaisers jednak odpowiedzieli od razu, jak tylko zakupili bronie. Udało im się zwyciężyć jedynie jedną rundę, a następną oddali już przeciwnikom. Spowodowało to zresetowanie finansów HR, co negatywnie odbiło się na wyniku dla nich. O ile poprzednie dwie mapy były dość wyrównane, tak teraz Duńczycy zaczęli całkowicie deklasować swoich oponentów. Wygrali pierwszą połówkę 4:11.

Bondik zdobywając 3 fragi, zapewnił swojej ekipie pistoletówkę, którą obowiązkowo potrzebowali by utrzymać się w tym meczu. Jednakże, po zdobyciu następnych dwóch łatwych punktów, to Dignitas wróciło do dominacji. Duńczycy ostatecznie zwyciężyli całe spotkanie 2:1, a tę mapę 7:16.