Nie zobaczymy Aristocracy w Wielkim Finale DH Open Summer. Nasi rodacy zostali pokonani przez gospodarzy z ekipy Ancient.

2

Spotkanie rozpoczęło się całkiem dobrze dla antyterrorystów, czyli ARCY. Nasi rodacy zwyciężyli w pistoletówce, co po chwili oznaczało prowadzenie 2:0. Później jednak, gdy Ancient uzbroiło się w porządny ekwipunek, TaZowi i spółce już tak łatwo nie przychodziło zdobywanie rund na swoje konto. Czuć było, że to Szwedzi mają pod kontrolą sytuację na mapie. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Polacy się obudzili i byli w stanie doprowadzić do rezultatu 6:9.

Druga część pojedynku dała nam prawdziwą dawkę emocji, które uwielbiamy. Głównie za sprawą minise'a, który przy wyniku 7:12 wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i czterokrotnie fragując dał znak reszcie kolegów z formacji, że na Overpassie można jeszcze powalczyć o triumf. Widać było, że akcja Jacka pozytywnie wpłynęła na Aristocracy, które krok po kroku nadrabiało straty do enemy, ale w końcówce znacznie opadło z sił. Skorzystali na tym gracze ze Szwecji, którzy cieszyli się z triumfu 16:11.Na Trainie to szwedzki skład wystartował po CT. Nie był jednak w stanie dobrze wykorzystać łatwiejszej strony. W jego defensywie pojawiało się masę luk, z których korzystali podopieczni loorda. Dzięki temu po piętnastu odsłonach na tablicy wyników widniała minimalna przewaga Ancient – 8:7.

Jak się okazało – nie tylko Szwedzi mieli problemy z obroną BS-ów, ale Polacy także. Taktyki disco doplana i spółki okazały się aż tak skuteczne, że 30 rund nie wystarczyło, aby poznać lepszą drużynę. Potrzebowaliśmy dogrywki… w zasadzie to pięciu dogrywek pełnych zwrotów akcji. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła polska formacja – 31:27.Drugiego finalistę DH Open Summer wyłonił Nuke. Zdecydowanie lepiej weszło w niego Aristocracy, które dość szybko doprowadziło do wyniku 5:0. Nie mogło być jednak tak łatwo i przyjemnie do samego końca. Gospodarze w końcu wzięli się w garść, dzięki czemu na ich koncie pojawiły się pierwsze zaliczki. Team Ancient tak się rozpędził, że wyszedł na prowadzenie – 8:7!

Po krótkiej przerwie zespół skandynawski dalej szedł po swoje. W defensywie prezentował się o wiele lepiej, niż jego rywal. Terroryści przez długi okres nie mieli na siebie pomysłu, a nawet jeżeli takowy się pojawiał, to szybko był kontrowany. ARCY pod koniec jeszcze spróbowało coś zdziałać, ale ostatecznie przegrało 11:16.W Wielkim Finale DH Open Summer weźmie udział OpTic Ancient. Mistrzowie cieszyć się będą nie tylko z pucharu oraz $50 000. Dodatkowo otrzymają bezpośrednie zaproszenie na DreamHack Masters Malmö! Widowisko zostało zaplanowane na 18:40.