Czas przejść do kolejnej fazy turnieju DreamHack Summer 2016. Spotkanie wygranych grupy A, czyli duńskie derby Astralis vs. SK Gaming.

Proces odrzucania map:

  1. Denmark Astralis odrzuca Nuke
  2. Denmark SK Gaming odrzuca Dust2
  3. Denmark Astralis odrzuca Train
  4. Denmark SK Gaming odrzuca Mirage
  5. Denmark Astralis odrzuca Cobblestone
  6. Denmark SK  Gaming odrzuca Cache
  7. Pozostaje Overpass
  • Overpass (SK Gaming 12:16 Astralis, 9:6, 3:10)

Astralis wygrali nożówkę i zdecydowali się bronic BS-y. Decyzja ta najwidoczniej przypasowała ich oponentom, którzy wygrali pistoletówkę oraz następne dwie rundy. Na nic się zdały karabiny kupione przez Astralis podczas pierwszego fulla, gdyż i z tym uporali się gracze SK Gaming. Gdy SK prowadziło już 6:0, Astralis zdecydowali się na przerwę taktyczną. Omówili i uporządkowali podczas niej swoją grę i przełamali się na 7:1. Od tego momentu powoli zaczęli wracać do spotkania. Mimo to, zawodnicy SK wypracowali sobie sporą przewagę 9:6.

SK Gaming przegrali drugą pistoletówkę tego meczu, jednak gracze Astralis dali się zaskoczyć przez przeciwnika na eco. W następnej rundzie odpłacili się „pięknym za nadobne” i znów odzyskali grunt pod nogami. Ale tylko na chwilę, ponieważ od razu polegli gdy ich przeciwnicy znów mieli tylko pistolety. Jak wiadomo w takich wymianach zazwyczaj wychodzą terroryści, przez niższy koszt ekwipunku i tym razem też tak było. Astralis w końcu wyszło na prostą doprowadzając do remisu 11:11. SK Gaming spotkanie zaczęło się wymykać spod kontroli. Mimo początkowego prowadzenia 7:0 wpadli w poważne tarapaty. Ostatecznie Astralis wygrali to spotkanie wynikiem 12:16.