Aristocracy radzi sobie z AVANGAR i zgarnia bezpośredni awans do fazy pucharowej turnieju DreamHack Open Summer 2019.

Overpass

Polacy rozpoczęli spotkanie od wygranej pistoletówki, która przyniosła im jeszcze dwie kolejne rundy. Jednak tylko gdy AVANGAR przekupiło broń, zdołało błyskawicznie odrobić straty, a następnie wyjść na prowadzenie. Arystokraci zaczęli popadać w kłopoty finansowe, więc coraz częściej mogliśmy zobaczyć zachowywanie broni. Karabiny nie były potrzebne rallenowi w dziewiątej rundzie, w której ustrzelił trzech przeciwników z Desert Eagla, dając swojej ekipie czwarty punkt. Wyrównana walka trwała do samego końca pierwszej połowy, która przyniosła wynik 8:7 z korzyścią dla AVVANGAR.

Po zmianie stron AVANGAR lepiej weszło w drugą połowę. Wygrali cztery rundy z rzędu, a Aristocracy odpowiedziało dopiero podczas drugiego fulla. Polacy zaczęli odrabiać straty i byli o krok od doprowadzenia do remisu, lecz nasi dali się zaskoczyć przez force'ujących oponentów, a w szczególności Jame'a, który ustrzelił trzy fragi dysponując wyłącznie scoutem. Arystokraci nie zmarnowali drugiej szansy na wyrównanie wyniku, wygrywając świetną sytuację dwóch na jednego z TaZem i rallenem w roli głównej. To pozwoliło im zapewnić sobie awans do fazy pucharowej.

Dziś o godzinie 18:00 drużyna Aristocracy zmierzy się z AVANGAR o wyjście z grupy. Polska transmisja z DreamHack Open Summer dostępna jest pod tym linkiem.