Już dziś wystartuje wielki finał DreamHack Masters Malmö 2017. Podczas turnieju pojawiło się sporo niespodzianek, więc czas zadać sobie pytanie – kto znajdzie się w finale i kto okaże się najlepsze w Szwecji?

Godzina 11:00

Gamers2

France G2 Esports

Sweden Ninjas in Pyjamas

Kurs: 1.6 : 2.06

Szwedzi zaskakując wiele osób wywalczyło półfinał. Po wielu miesiącach problemów trawiących drużynę od wewnątrz postanowili wymienić kolejnego gracza. Adama „friberg” Friberga zastąpił Fredrik „REZ” Sterner dodając zespołowi nowego polotu. Dzięki temu w Malmö pokonali fazie grupowej FaZe Clan oraz Gambit Gaming. Warto wspomnieć, że kazaska ekipa wyeliminowała wczoraj Astralis po dość jednostronnym pojedynku.

Francuzi natomiast byli stawiani przez niektórych w pozycji faworyta tego wydarzenia. Jest to skład, który posiada niesamowity potencjał, tylko czasami nie potrafi go w pełni wykorzystać. Jednak jak dotąd idzie im świetnie. Wygrali m.in. z obydwoma brazylijskimi ekipami w meczach best-of-three.

Wytypowanie lepszej drużyny w tym pojedynku jest niezwykle ciężkie. Zarówno Francuzi jak i Szwedzi mają wiele do udowodnienia na tym turnieju i są głodni pierwszego miejsca. Użytkownicy fortuny stawiają w pozycji faworyta G2, co może być zrozumiałe patrząc na ich ostatnie mecze. Stawiałbym jednak w stronę Ninjas in Pyjamas, które wciąż może być trochę lekceważone przez przeciwników. Dodatkowo mają tzw. szóstego zawodnika w postaci publiczności, która na pewno będzie skandować ich imiona po każdym zabójstwie.

Godzina 14:00

Kazakhstan Gambit Gaming

Denmark North

Kurs: 1.9 : 1.71

Jestem niemal pewien, że mało kto spodziewał się takiego pojedynku w półfinale, podczas gdy takie ekipy jak Astralis, Na`Vi czy SK Gaming zostały wyeliminowane. Wiele osób sądziło, że Gambit straci swoją moc po odejściu Zeusa i staną się niezorganizowaną i chaotycznie grającą drużyną. Kazachy udowadniają jednak, że Danylo nie tylko nimi dowodził, ale też nauczył ich jak się powinno grać. Dzięki temu po stracie tego doświadczonego kapitana wciąż są w stanie ogrywać nawet najlepsze ekipy na świecie. Podczas tego turnieju pokonali dotąd FaZe Clan oraz Astralis.

Duńczycy przed wakacyjną przerwą wiele razy rzucali słowa na wiatr. Odgrażali się przeciwnikom, przez co zrazili wiele osób do siebie. Wyciągnęli z tego wnioski i postarali się naprawić wewnętrzne problemy. W sierpniu wymienili Magiska na valde, co okazało się bardzo trafnym pomysłem. Dzięki temu transferowi North jest w stanie walczyć jak równym, a nawet wygrywać np. z SK Gaming.

Użytkownicy fortuny sądzą, że lepszą ekipą okaże się North. Statystyki stoją po ich stronie, ponieważ ze wszystkich siedmiu pojedynków rozegranych między tymi dwoma drużynami aż sześć wygrali Duńczycy. Jednak należy pamiętać, że są to stare mecze przez co liczby tracą na wiarygodności. Kazaskie Gambit jest bardzo nieprzewidywalne, jednak według mnie, dziś polegną w boju z North.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach DreamHack Masters Malmö 2017. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.