Srebrni medaliści Majora w Krakowie również rozpoczęli swoje batalie w szwedzkim Malmö. Immortals na początek zmierzyło się z formacją fnatic, w której niedawno doszło do zmian w składzie.

Podczas DreamHack Masters Malmö ciężko znaleźć drużynę, która znacząco odstaje od reszty zespołów. Prócz zawodników z Singapuru każda z drużyn może pochwalić się ciekawym dorobkiem w postaci zdobytych trofeów. W spotkaniu inaugurującym grupę D zmierzyły się brazylijskie Immortals oraz szwedzkie fnatic. Ci pierwsi zaliczyli bardzo udany występ miesiąc temu w Krakowie, jednak drudzy przeżywają obecnie drobny kryzys. Czy Szwedzi przełamią się na swojej ziemi?

Brazil Immortals

16

Faza grupowa
DreamHack Masters Malmö
Grupa D

Mecz otwarcia

Spotkanie rozegrane zostało
na mapie Cobblestone.

Fnatic LoL

fnatic Sweden

14

Przebieg spotkania

Finaliści PGL Major w Krakowie rozpoczęli po stronie broniącej, w rundzie pistoletowej postanowili agresywnie zagrać na jej początku, dzięki czemu bez większych problemów zdobyli pierwszy punkt na swoje konto. Szwedzkie fnatic przez pierwszych pięć pojedynków nie miało żadnego skutecznego sposobu, by przełamać brazylijską defensywę. Reprezentanci Immortals zacięcie dążyli do swego, coraz bardziej zwiększając swoją przewagę nad Szwedami. W momencie siedmiopunktowej straty Szwedzi rozpoczęli pogoń za rywalem, co zaczęło przynosić rezultaty w środkowej fazie pierwszej połowy. Jednak pod jej koniec antyterroryści zdołali wygrać jeszcze jedną rundę, doprowadzając do wyniku 10:5.

Po zmianie stron szwedzcy zawodnicy zaczęli odrabiać stracone rundy z pierwszej części tego spotkania. Mimo takiego zapasu w ekipie brazylijskiej gromadziło się coraz więcej nerwów, fnatic z każdym zdobytym punktem przybliżało się do wyrównania. Dobra gra w defensywie pozwoliła Szwedom na wyrównanie wyniku, dzięki czemu spotkanie otworzyło nam się na nowo, jednak do końca spotkania zostało już niewiele. Ostatnie pojedynki były niezwykle zacięte i zgromadzonym na transmisji widzom przyniosły niesamowitych emocji. Ostatecznie zwycięsko z tego boju wyszli reprezentanci Immortals.

Podsumowanie

Reprezentanci Immortals zwycięstwem nad fnatic zapewniają sobie spokojny wieczór, bowiem dopiero jutro powalczą o awans do fazy pucharowej. Szwedzi będą jeszcze dziś walczyć o utrzymanie w turnieju z przegranym meczu G2 Esports/EnVyUs. Czy szwedzki zespół w odmienionym składzie zdoła podnieść się i zagrać na głównej scenie przed własną publicznością?