Reprezentanci mousesports zagrali dzisiaj swój pierwszy mecz w ramach DreamHack Masters Malmö, w którym stanęli w szranki z kazaską formacją Gambit.

5

Mousesports zwyciężyło pistoletówkę i można było się spodziewać szybkiego prowadzenia z ich strony. Dali się jednak zaskoczyć swoim oponentom, przez co stracili szansę na wczesną dominację. Kazachowie po szczęśliwej rundzie force buy zdobyli następne trzy rundy, wykorzystując przewagę w wyposażeniu. Potknęli się dopiero na wynik 5:2, gdy Myszy zorganizowały świetną zmyłkę przy wchodzeniu na bombsite'y. Była to jednorazowa akcja, gdyż Gambit nie dało się przechytrzyć po raz kolejny i zniszczyło ekonomię swoim przeciwnikom. Ekipa oskara została zmuszona do rozegrania dwóch rund na gorszym ekwipunku, lecz gdy zakupili odpowiednie wyposażenie, zwiększyli swoją lokatę. Był to ich ostatni punkt przed zmianą stron, czyli pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4.

Druga pistoletówka wpadła na konto Gambit, lecz mousesports odpłaciło się za historię z początku meczu i tym razem oni wygrali force buy. Gdy kazaska drużyna zakupiła ponownie karabiny, pokazała że nie potrzebują Zeusa by świetnie grać taktycznie. Można było oglądać świetnie przygotowane wejścia, których mouz nie było w stanie odeprzeć. Dzięki nim to Gambit szybko zakończyło spotkanie.Mousesports przez wygrane pojedyncze rundy w pierwszej połowie miało poważne problemy finansowe, które uniemożliwiły im kontrolowanie spotkania. Niewielka zaliczka wyniesiona ze strony terrorystów pokrzyżowała im plany i musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Przez to zmierzą się z przegranymi meczu FaZe kontra Ninjas in Pyjamas, zaś Gambit stanie w szranki z wygranymi.