Po zaciętym pojedynku, EnVyUs musi uznać wyższość fnatic. Francuzi kończą tym samym swój udział na tym turnieju.

Fnatic z pewnością celuje przede wszystkim w wyjście z grupy, podczas DreamHack Masters Malmö 2017, gdyż grając przed własną publicznością, kibice mogą im pomóc osiągnąć sukces. Do tego jeszcze daleka droga, a jeśli nie pokonają EnVyUs, to żegnają się z zawodami. Sprawdźmy zatem jak rozstrzygnie się to starcie na Cobblestonie.

Przebieg spotkania

Ciężko było wskazać faworyta w tym spotkaniu i sądzę, że ostateczny wynik to odwzorował. Zacznijmy jednak od pistoletówki, w której największą rolę odegrał KRiMZ. Praktycznie w pojedynkę odbił bombsite i dzięki temu, to fnatic zaczęło mecz z przewagą broni. EnVy nie chciało być gorsze i odpowiedziało korzystając z o wiele gorszego wyposażenia. Chwilę później na tablicy wyników widniało już prowadzenie Francuzów – 3:1. Szybko zareagował na to JW, wraz ze swoją ekipą i zaczęła się walka łeb w łeb. Mimo wszystko połówkę trochę lepszym rezultatem zakończyło EnVyUs, które utrzymało sobie przewagę trzech punktów – 9:6.

W drugiej połowie ani jedni, ani drudzy nie zwolnili tempa. Ponownie mieliśmy sytuację, gdzie drużyna wygrywa rundę i od razu przeciwnicy odpowiadają, dlatego pojedynek ciągle trzymał w napięciu. W końcówce to fnatic lepiej się odnalazło i zakończyło ten mecz zwycięstwem 16:13, aczkolwiek mimo wszystko oba zespoły zasługują na wielkie brawa za to widowisko.

Podsumowanie

Można śmiało powiedzieć, że ten mecz był jednym z najlepszych, jakie dziś oglądaliśmy. Fnatic pokazało swój charakter i wolę walki do końca, bo tak naprawdę nie mieli łatwej drogi w drugiej połowie. Musieli wrócić z wyniku 6:9 i dopiero, gdy remisowali, EnVy zaczynało się gubić w swojej grze. Ostatecznie Szwedzi zwyciężyli 16:13 i jutro powalczą o fazę pucharową DreamHack Masters Malmö 2017.