Reprezentanci Cloud9 musieli się zmierzyć w spotkaniu eliminacyjnym z ekipą B.O.O.T-d[S]. Amerykański skład pokonał przeciwników 16:2.

Po pierwszym spotkaniu, które Cloud9 przegrało z North, na pewno reprezentanci amerykańskiej organizacji nie byli w dobrych humorach. Muszą oni bowiem walczyć w meczu eliminacyjnym, gdzie przegrany odpada z zawodów. Na szczęście dla nich, ich rywalem jest strasznie nisko notowana drużyna – B.O.O.T-d[S]. Jak C9 poradzi sobie na Mirage'u?

Przebieg spotkania

Już w pistoletówce Cloud9 postanowiło pokazać rywalom, który zespół będzie rozdawał karty na tej mapie. Bez większego problemu Amerykanie obronili atak swoich przeciwników i wyszli na prowadzenie 1:0. Później było już tylko lepiej i nawet, gdy B.O.O.T-d[S] zakupiło lepsze wyposażenie, to nic im to nie dało. C9 czuło się na Mirage'u „jak ryba w wodzie” i widać to było pod każdym aspektem, zarówno skillowym, jak i taktycznym. W pierwszej połowie Cloud9 oddało drużynie przeciwnej zaledwie dwa punkty, a samo zdobyło trzynaście. Była to naprawdę spora zaliczka przed zmianą stron.

Druga runda pistoletowa i kolejny raz dominacja amerykańskiej formacji. Dosłownie chwilę później na tablicy wyników widniało już 16:2, gdyż B.O.O.T-d[S] nie miało nawet pieniędzy, aby nawiązać walkę o powrót.

Podsumowanie

Cloud9 wyrzuca z turnieju DreamHack Masters Malmö drużynę B.O.O.T-d[S] wygrywając mecz eliminacyjny wynikiem 16:2. Oznacza to, że Amerykanie grają dalej i następne starcie czeka ich dopiero jutro. Na mapie przede wszystkim zadecydował początek spotkania, w którym od razu C9 przejęło inicjatywę, której starali się praktycznie w ogóle nie oddawać. W drugiej połowie dopełnili dzieła zniszczenia.