FaZe Clan zapewnia sobie awans do playoffów DreamHack Masters Marseille 2018. Europejski skład podniósł się po wczorajszej porażce z Cloud9 i dzisiaj zdołał pokonać francuskie EnVyUs.

0

Runda pistoletowa wpadła na konto EnVyUs po czterech fragach Vincenta 'Happy' Schopenhauera z CZ-75. Francuzi poradzili sobie również w starciu anty eco, jednak zachowali tylko jeden karabin. FaZe Clan szybko dokonało zakupów i to przyniosło pożądany efekt. Na nieszczęście terrorystów, zostali oni błyskawicznie przełamani. Dopiero druga próba wyrównania była udana, a na tablicy wyników pojawiło się 4:4. Ekipa ScreaMa nie dawała za wygraną i potrafiła utrzymać prowadzenie. Co więcej, solidna gra defensywna zapewniła jej zwycięstwo połowy na poziomie 8:5. FaZe przebudziło się w końcówce, a po zdobyciu dwóch ostatnich rund przegrywało minimalnie do przerwy 7:8.

Po zmianie stron EnVyUs wygrało pistoletówkę, a tym razem czterech rywali wyeliminował hAdji. Moment później prowadzenie Francuzów wzrosło do 11:7, choć jedna z tych potyczek kończyła się w clutchu 1 vs 1. Pierwszy full był kontynuacją dobrej passy terrorystów, którzy coraz bardziej przybliżali się do triumfu na wybranej przez siebie mapie. Skuteczne przełamanie w wykonaniu FaZe nadeszło dopiero przy stanie 7:13. Zawodnicy broniący podjęli próbę comebacku i trzeba ją ocenić pozytywnie, ponieważ zdołali wyrównać na poziomie 14:14. Jak się okazało, dominacja trwała już do końca, a zespół karrigana wygrał Traina 16:14.

Overpass

Początek drugiej mapy przyniósł trzypunktowe prowadzenie FaZe po udanych atakach w pistoletówce i rundach anty eco. Tym razem nawet pełny ekwipunek nie pomógł EnVyUs w przełamaniu przeciwnika. Skuteczny rewanż Francuzów nadszedł przy stanie 0:5. Nie potrafili jednak ponowić swojego sukcesu, co na dodatek zniszczyło ich ekonomię. NiKo wraz z kolegami szybko zapewnili sobie zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:1. Wtedy byliśmy świadkami kolejnego przełamania w wykonaniu zespołu RpK, jednak moment później powtórzył się scenariusz z resetem. FaZe mogło spokojnie odskoczyć z prowadzeniem i dokonało tego. Do końca tej części Overpassa oddało tylko jeden punkt, co oznaczało rezultat 12:3.

Druga pistoletówka przybliżyła faworyta spotkania do zwycięstwa. Po chwili na koncie FaZe Clanu pojawiło się aż dwanaście rund meczowych. Zawodnicy nie kazali długo czekać na zakończenie i wygrali mapę 16:3.