G2 Esports jest pierwszą drużyną, która została wyeliminowana z DreamHack Masters Marseille. Zespół NBK przegrał francuskie derby z EnVyUs i żegna się z turniejem.

France EnVyUs

16

Faza grupowa
DreamHack Masters Marseille 2018
Grupa A

Cache
(12:3; 4:4)

G2 Esports France

7

EnVyUs rozpoczęło mecz po stronie broniącej i od razu pokazało skuteczną obronę w pistoletówce. Nie bez problemów, ale antyterroryści wygrali także dwie potyczki z przewagą wyposażenia. Pierwszy full na Cache'u był kontynuacją dobrej passy ekipy Happy'ego. G2 Esports miało ogromne problemy z przedarciem się przez defensywę oponenta. Zawodnicy broniący całkowicie dominowali na mapie i zapewnili sobie zwycięstwo połowy, zachowując przy tym czyste konto. Udany atak drużyny apEXa nastąpił dopiero przy stanie 0:9. Wydawało się, że zdoła ona zmniejszyć nieco stratę, jednak w rundzie nr 12 nie poradziła sobie z rywalem, który zachował tylko karabin snajperski. W końcówce zespoły wymieniły się punktami, co dało rezultat 12:3 do przerwy.

Po zmianie stron G2 Esports wygrało trzy pierwsze rundy, co zmniejszyło ich stratę do sześciu oczek. Tym razem nawet pełny ekwipunek nie pomógł EnVyUs, jednak formacja ta poradziła sobie moment później, pomimo braków w wyposażeniu. Takie zwycięstwo musiało podbudować terrorystów, ponieważ szybko zapewnili oni sobie osiem punktów meczowych. Po chwili wygrali francuskie derby wynikiem 16:7.