Pierwszy mecz z grupy C w DreamHack Malmö, to spotkanie Polaków z Lounge Gaming z Duńczykami z Astralis. Nasi nie mieli łatwego zadania. Mecz odbył się na mapie de_Mirage.

Proces odrzucania map:

  1. Poland CSGL odrzuca Inferno
  2. Denmark Astralis odrzuca Cobblestone
  3. Poland CSGL odrzuca Dust2
  4. Denmark Astralis odrzuca Cache
  5. Poland CSGL odrzuca Overpass
  6. Denmark Astralis odrzuca Train
  7. Pozostaje Mirage

Lounge Gaming wygrali nożówkę i wybrali stronę antyterrorystów. W pistoletówce doszło do sytuacji dwóch na dwóch i przez błąd dupreeha, który nie wyłączył trybu serii w glocku i nie zabił mouza, nasi wygrali tą ważną rundę. CSGL zdobyli dwa kolejne punkty, jednak Astralis po zakupie wyposażenia od razu odpowiedzieli i z przewagi 3:0 zrobił się remis 3:3. W siódmej rundzie MICHU pokazał się fenomenalnymi umiejętnościami, sam zabił wszystkich swoich oponentów. Mimo to, Astralis nie dało się wybić z rytmu i zdobyli przewagę 4:7. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:10 dla Duńczyków.

Po zmianie stron Astralis bez strat zdobyło pistoletówkę. Jednak Polacy zaskoczyli w kolejnej rundzie i wygrali rundę force buy. Naszym udało się zmniejszyć przewagę przeciwnika do wyniku 9:11. Od tego momentu Lounge Gaming nie wygrali już ani jednej rundy w tym meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 9:16 dla Astralis.

Polacy zmierzą się jutro z przegranym z meczu Denmark dignitas vs. Sweden Ninjas in Pyjamas.