Pierwsza runda spotkań fazy grupowej DreamHack Masters Malmö 2019 dobiegła końca. W ostatnich meczach Ninjas in Pyjamas pokonało mousesports, a ogromną niespodziankę sprawiło Grayhound, które wygrało z Evil Geniuses.

• European Union mousesports 9:16 Sweden Ninjas in Pyjamas – de_Inferno

Mousesports rozpoczęło mapę Inferno po stronie broniącej. Drużyna dowodzona przez karrigana zdołała wygrać pistoletówkę, rundę anty eco, a także pierwszego fulla przeciwnika. Ninjas in Pyjamas zrewanżowało się przy stanie 0:3. To podejście nie przyniosło Szwedom wyrównania, lecz następne było już udane. Na tablicy wyników widniało 4:4, a f0rest i spółka coraz bardziej dominowali nad oponentem. Ich gra w ataku wyglądała solidnie, a dorobek powiększał się również dzięki skutecznym clutchom. Świetna passa rywala została przerwana przez „Myszy” dopiero w ostatnim starciu, co przełożyło się na rezultat 5:10. Po zmianie stron NiP kontynuowało dobrą grę, zgarniając kolejne rundy do swojego dorobku. Odpowiedź mousesports nadeszła przy stanie 5:14. Międzynarodowy skład podjął próbę powrotu, lecz jego droga zakończyła się na dziewięciu oczkach. Później to Szwedzi doszli do głosu i zwyciężyli mapę 16:9.

• United States Evil Geniuses 10:16 Australia Grayhound – de_Nuke

Evil Geniuses rozpoczęło mapę od trzypunktowego prowadzenia po skutecznych atakach w pistoletówce oraz rundach z lepszym ekwipunkiem. Grayhound odpowiedziało na pierwszym fullu, lecz szybki reset mógł znacznie pogorszyć ich sytuację. Australijczycy błyskawicznie powrócili jednak na właściwą ścieżkę i dokładali kolejne punkty na swoje konto. Ostatecznie, do przerwy udało im się uzyskać minimalną przewagę na poziomie 8:7. Co więcej, druga część spotkania była w ich wykonaniu jeszcze lepsza. Znakomita postawa w ataku sprawiała, że byliśmy coraz bliżej sporej niespodzianki. Triumfatorzy ESL One w Nowym Jorku zdobywali tylko pojedyncze rundy, jednak zawsze byli natychmiastowo przełamywani. Przy stanie 15:9 Grayhound zapewniło sobie sześć szans na zwycięstwo. Po wykorzystaniu drugiej z nich, zakończyli mecz wygraną 16:10.