Pierwszy mecz grupy B odbył się pomiędzy składem Natus Vincere a nowo utworzoną formacją GODSENT. Oto, jak wyglądał przebieg spotkania.

Jak wiemy, nie zobaczymy podczas tego turnieju Ladislava „GuardiaN” Kovács, który ze względu na problemy zdrowotne nie jest w stanie uczestniczyć z resztą swojej ekipy. Na jego miejsce wszedł trener zespołu – Sergey „starix” Ischuk. Jak poradzi sobie Natus Vincere bez swojego najlepszego snajpera? Sprawdźmy poniżej.

Wybór mapy:

Sweden GODSENT odrzuciło Dust2
CIS Natus Vincere odrzuciło Cache
Sweden GODSENT odrzuciło Cobblestone
CIS Natus Vincere odrzuciło Inferno
Sweden GODSENT odrzuciło Mirage
CIS Natus Vincere odrzuciło Overpass

  • de_train

GODSENT wybrało stronę terrorystów po wygranej nożówce. Pierwsza pistoletówka należała do graczy Na'Vi, jednak przeciwnikom udało się zaplantować bombę, jednocześnie stawiając na „force buy” podczas drugiej rundy. Mimo wszystko, nie udało im się zdobyć tego punktu na swoje konto (3-0). Spotkanie nie rozpoczyna się korzystnie dla świeżej organizacji GODSENT. Z pewnością czuli ciążącą na nich presję . Sergey „starix” Ischuk póki co, świetnie radził sobie w roli snajpera (6-0). Rywale musieli zacząć się budzić. Ich konto ciągle świeciło pustkami. Natus Vincere niezwykle pewnie czuło się na mapie de_train. Doskonale radzili sobie nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Pierwszy punkt szwedzki skład zdobywa dopiero w dziewiątym starciu (8-1), to jednak znacznie nie poprawiło funduszy drużyny, gdyż Na'Vi ponownie zaczęło pchać ten mecz w swoim kierunku (10-1). Nieprawdopodobne jest to, w jakim stylu starix powrócił do gry. W piętnastej rundzie jego statystyki wskazywały osiemnaście zabójstw i tylko dwie śmierci. Połowa mapy kończy się wynikiem 13-2.

Drugą pistoletówka trafiła do szwedzkiej drużyny GODSENT. Niestety, zawodnicy nie mieli wiele czasu na to, aby odbić się od tak niskiego rezultatu (13-4). Mimo że, po stronie antyterrorystów udało im się zdobyć dużą ilość punktów, nie pociągnęli tej walki do zwycięstwa. Mecz kończy się wynikiem 16-11 dla Na'Vi.