PENTA Sports niestety uległo FlipSid3 Tactics w kolejnej rundzie kwalifikacji do DreamHack Masters Malmö 2017. Dla ekipy, w której gra Paweł „innocent” mocek, jest to koniec przygody z tym turniejem.

FlipSid3 16:3  (13:2 ; 3:1) PENTA European Union

Pierwsza mapa rozpoczęła się od wygranej przez PENTA Sports nożówki, po której ekipa zdecydowała na rozpoczęcie jako broniący. Właściwe spotkanie rozpoczęło się dla nich tragicznie. FlipSid3 atakowało jak wściekłe. Genialna pistoletówka oraz wykorzystanie przewagi broni dało tej ekipie podmuch w skrzydłach. PENTA nie zdołało obronić się podczas pierwszego fulla. Antyterroryści byli całkowicie bezradni. Wreszcie, po aż dziewięciu porażkach z rzędu, udało im się odbić atak oponentów. Wątpliwa radość niestety nie trwała długo. FlipSid3 Tactics szybko poprawiło popełnione błędy i powróciło do właściwego sobie rytmu. Pierwsza połowa zakończyła się dla PENTA Sports ogromną katastrofą. Zespół przegrał ją 2:13.

W drugiej połowie musiał się zdarzyć cud, aby podopieczni Niko „naSu” Kovanen wykonali comeback. do cudu z pewnością potrzebna była pistoletówka. Wygranie jej przez F3 było podpisaniem wyroku dla PENTA Sports. Później już poszło „z górki”. FlipSid3 wygrało pierwszą mapę 16:3.

de_inferno

FlipSid3 16:14  (6:9 ; 10:5) PENTA European Union

Druga mapa w wykonaniu PENTA Sports wyglądała zdecydowanie lepiej. Ekipa ponownie wywalczyła sobie prawo do wyboru strony startowej. Ponownie też padło na CT. Runda pistoletowa została zgarnięta przez antyterrorystów. Europejski mix poszedł za ciosem, ale po chwili FlipSid3 zwyciężyło swoje anty-eco. To jednak nie przystopowało antyterrorystów, którzy kontynuowali budowanie swojej przewagi. Mające pięć punktów straty FlipSid3 zaczęło powracać do gry. Ekipa ostatecznie zdobyła w pierwszej połowie sześć rund, przez co rezultat końcowy tej części mapy wyniósł 9:6 dla PENTA Sports.

Druga połowa rozpoczęła się od pistoletówki zdobytej przez FlipSid3 Tactics. Drużyna Andreya „B1ad3” Gorodensky sprawiła, że rozpoczęła się naprawdę zacięta walka pomiędzy obydwoma zespołami. To trwało do chwili. W pewnym momencie, FlipSid3 zaczęło grać tak jak na pierwszej mapie, sprawiając, że runda za rundą doszło do czterech match-pointów. PENTA próbowało powrócić i doprowadzić do dogrywki. Niestety, ale ostatni punkt meczowy został wygrany przez FlipSid3, które wygrało mapę 16:14 i całe spotkanie 2:0.