Nie tak dawno informowaliśmy, że jest możliwe odpuszczenie DH Malmö przez GuardiaNa reprezentującego drużynę Natus Vincere. Dziś wszelkie wątpliwości zostały rozwiane informacją na oficjalnej stronie organizacji. Jak się dowiedzieliśmy Ladislav pojawi się wraz z resztą zawodników na turnieju.

Zdrowie bywa przewrotne, priorytety są raczej niezmienne. Tak możemy wnioskować z ostatnich Twittów od Slovakia Ladislava „GuardiaN” Kovacs'a. Na początku wszystkimi wstrząsnęła informacja o prawdopodobnym nie pojawieniu się jego osoby na DreamHack Masters Malmö 2016.

Jeszcze do wczoraj wieczora pozostawaliśmy w niepewności odnośnie do pojawienia się GuardiaNa, aż do momentu, kiedy za pośrednictwem Twittera właśnie zamieścił informację, że pojawi się w Malmö, ale nie będzie grał.

Wtedy zaczęły się dyskusje na temat kto zastąpi teamowego władcę AWP na tym turnieju. Wszystko zostało jednak ucięte dziś z rana. Na oficjalnej stronie Natus Vincere została zamieszczona informacja, że drużyna będzie grała na DreamHack'u swoim standardowym składem wraz z Slovakia Ladislavem „GuardiaN” Kovacs'em. Według tego co mówi Belarus Eugen „Ugin” Erofeev będący managerem drużyny rozważyli wspólnie plusy i minusy, po czym podjęli taką decyzję o grze bez stand-inów. Podkreślił fakt kontuzji Ladislava, który ma wpływ na przygotowania teamu do turnieju. Treningi będą odbywać się bez niego, aby mógł jak najszybciej dojść do siebie i w pełni sił zagrać w Malmö. Miejmy nadzieję, że najbliższe sześć dni przed rozpoczęciem zmagań pozwolą na zażegnanie problemu GuardiaNa.