G2 stanęło w szranki z Counter Logic Gaming na mapie de_dust2. Jest to drugi mecz z grupy B w ramach DreamHack Malmö. Amerykanie całkowicie zmiażdżyli swoich oponentów. Jak wyglądał mecz?

Jest to pierwszy poważny mecz Francuzów bez Ex6TenZ'a, który został wymieniony przez drużynę na bodyy'ego.

Proces banowania map:

  1. United States CLG odrzuca Inferno
  2. France G2 odrzuca Cobblestone
  3. United States CLG odrzuca Cache
  4. France G2 odrzuca Mirage
  5. United States CLG odrzuca Train
  6. France G2 odrzuca Overpass
  7. Pozostaje Dust2

Amerykanie zaczęli to spotkanie od wygranej pistoletówki po stronie atakujących. Przewaga w postaci karabinów pozwoliła im na zdobycie kolejnych dwóch punktów. Jednak gdy tylko G2 mogło kupić pełne wyposażenie, zabili wszystkich swoich oponentów, bez żadnych strat w szeregach swojej drużyny. W dziewiątej rundzie, przy przewadze 7:1 dla CLG, Francuzi wzięli taktyczną pauzę, gdyż to spotkanie zaczęło wymykać im się spod kontroli. Musieli omówić obronę BS-ów gdyż jedyne fragi zdobywali ScreaM i bodyy na BS-ie B, a reszta graczy z G2 nie dawała zbytnio rady. Mówiąc krótko, Amerykanie wchodzili na A „jak do siebie”. CLG wygrało pierwszą połowę 13:2.

Od razu po zmianie stron mecz został przesądzony. Counter Logic Gaming wygrali kolejną pistoletówkę i historia z MLG Columbus 2016 się powtórzyła. Tam G2 przegrało pierwszy mecz 16:1, a tutaj 16:2. Mimo wszystko, trzeba przyznać, że bodyy grał najlepiej z Francuzów.

G2 zmierzy się jutro o 12:30 z Godsent w meczu przegranych, a Counter Logic Gaming z Natus Vincere o 18:30 w spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie.