Część otwarta kwalifikacji regionu europejskiego w ramach DreamHack Masters Las Vegas za nami. Znamy już osiem zespołów, które powalczą w zamkniętej części rozgrywek.

Podczas gdy China TyLoo zdobyło slot w kwalifikacjach dla regionu azjatyckiego pokonując China VG.CyberZen, ESEA rozpoczęła zmagania dla regionu europejskiego, do którego zapisało się ponad 200 drużyn walczących w drabince bezpośredniej eliminacji trybu do jednej wygranej.

Wśród ośmiu najlepszych zespołów są też nasi rodacy ze Poland Sferis PRIDE bowiem to oni po sześciu ciężkich rundach dotrwali do zamkniętej części kwalifikacji DreamHack Masters Las Vegas! W ostatnim meczu części otwartej zagrali na mapie Cobblestone przeciwko Denmark CPH Flames i wygrali w pięknym stylu 16:5.

Następujące zespoły, które dostały się do zamkniętych kwalifikacji DreamHack Masters Las Vegas: 

European Union HellRaisers

Russian Federation EPG

Norway Norse

Turkey DP

Denmark Tricket

Denmark Rouge

Germany Hmm

Poland PRIDE

Zwycięskie zespoły powalczą z ośmioma zaproszonymi drużynami w zamkniętych kwalifikacjach będą oni walczyć o jedno z czterech wolnych slotów do turnieju głównego DreamHack Masters Las Vegas. Sferis PRIDE gratulujemy zakwalifikowania się do zamkniętej części i życzymy powodzenia w dalszym etapie!

Pełna drabinka turnieju kwalifikacyjnego dostępna jest tutaj: https://play.esea.net/?s=stem&stem_page=stem_schedule&stageid=6517