DreamHack ZOWIE Open Bucharest 2016 już niebawem się rozpocznie. Dziś zobaczymy pierwsze mecze w fazach grupowych, które będą odbywały się w formacie BO1. Poniżej przedstawiamy wam krótką charakterystykę grupy A, w której znajduje się, między innymi, polska drużyna Virtus.pro.

Już dziś o godzinie 14.00 rozpoczną się rozgrywki w ramach DreamHack ZOWIE Open Bucharest 2016, gdzie pula nagród wynosi aż 100 000 USD. Wśród czterech drużyn zobaczymy również naszych rodaków, a mianowicie drużynę Virtus.pro.  Można stwierdzić, iż Polacy mieli sporo szczęścia trafiając do tej grupy. Każdy z obecnych w niej zespołów nie wykazuje na przestrzeni ostatnich tygodni swojej szczytowej formy.

16 września - mecze grupy A

14.00Poland Virtus.pro vs Russian Federation Gambit
17.00 
France EnVyUs vs Denmark Heroic      

Virtus.pro

Poland Paweł „byali” Bieliński – 22 lata
Poland  Filip „Neo” Kubski – 29 lat
Poland  Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski – 28 lat
Poland  Wiktor „TaZ” Wojtas – 30 lat
Poland  Janusz „Snax” Pogorzelski – 23 lata

Poland  Jakub „kuben” Gurczyński – trener

Virtus

Virtus.pro jest to profesjonalna rosyjska organizacja e-sportowa założona w 2003 roku. Zrzesza polskich zawodników od stycznia 2014 aż do tego momentu. „Złota Piątka” gra cały czas w tym samym składzie, co sprawia, że wiele osób traktuje tę drużynę z dużym szacunkiem. Ośmiokrotnie uzyskiwali status „Legend” na turniejach rangi Major. Na scenie Counter-Strike: Global Offensive rzadko spotyka się drużyny, które nie zmieniają swojego składu przez tak długi czas. Jak widać Virtus.pro się to udaje i nadal dostarczają nam ogromnych emocji na najwyższym światowym poziomie. Ich ostatnim osiągnięciem było uzyskanie trzeciego miejsca na ESL One Cologne 2016 w Niemczech.

Według statystyk hltv przez ostatnie trzy miesiące najlepszy rating – 1.08 – uzyskał Janusz „snax” Pogorzelski przy 22.4% trafień w głowę. Ciekawą informacją może być również fakt, iż Wiktor „TaZ” Wojtas posiada w swojej drużynie największy procent – 52.8 – trafień w głowę przy ratingu 1.00.

Szanse naszej drużyny w spotkaniu ze składem Gambit są bardzo duże. Rosyjska formacja nie wykazuje obecnie dobrej formy, co   jest zdecydowanie bardzo dobrą wiadomością dla Polaków.

Heroic

Denmark Michael „Friis” Jørgensen – 27 lat
Sweden Andreas „MODDII” Fridh – 27 lat
Denmark Marco „Snappi” Pfeiffer – 26 lat
Denmark Lukas „gla1ve” Rossander – 21 lat
Denmark Valdemar „valde” Bjørn Vangså – 21 lat

Denmark Frederik „LOMME” Nielsen – trener

Heroic

Heroic jest duńską profesjonalną drużyną e-sportową założoną w 2013 roku. w pierwszym składzie tego zespołu występowali: zeeth, device, EXR, JOKERN oraz lokke. W sierpniu tego roku skład Heroic został zmieniony na zawodników drużyny X. Ich ostatnim osiagnięciem było dotarcie do ćwierćfinałów SL i-League StarSeries Season 2 w Kiev na Ukrainie, gdzie wcześniej wyeliminowali drużynę TyLoo oraz Astralis.

Obecnie najlepszy rating posiada Valdemar „valde” Bjørn Vangså, wynosi on 1,14 przy 45,9% strzałów w głowę. Nie jest to jednak najwyższy procent strzałów w głowę, Andreas „MODDII” Fridh uzyskując rating 1,08 posiada aż 52,8% zabójstw zdobytych w ten sposób.

Ta drużyna w pojedynku z EnVyUs ma realne szanse na zwycięstwo biorąc pod uwagę słabą dyspozycję drużyny z Francjii.

EnVyUs

France Vincent „Happy” Cervoni – 24 lata
France Nathan „NBK” Schmitt – 22 lata
France Kenny „kennyS” Schrub – 21 lat
France Dan „apex” Madesclaire – 23 lata
France Timothée „DEVIL” Démolon – 21 lat

Team_EnVyUs-logo

EnVyUs jest amerykańską organizacją e-sportową, która została założona w 2007 roku. Dwójka zawodników (Happy, NBK) gra ze sobą od lutego 2015 roku. Po pięciu miesiącach dołączyła do nich kolejna dwójka, grali w składzie: NBK, Happy, kioShiMa, kennyS oraz apEX. Niestety po serii porażek francuskiej drużyny 8 marca 2016 roku skład opuścił Fabien „KioShiMa” Fiey a jego miejsce zajął Timothée „DEVIL” Démolon. Nadzieję na ich skuteczny powrót może dać ich ostatnie osiągnięcie, którym były ćwierćfinały SL i-League StarSeries Season 2 w Kiev na Ukrainie. W drodze do ćwierćfinału pokonali drużynę Virtus.pro oraz skład Cloud9.

Najwyższy rating – 1.15 – posiada drużynowy sniper Kenny „kennyS” Schrub uzyskując jedynie 28.5% zabójstw poprzez strzał w głowę. Najwięcej procent zabójstw „headshotem” posiada Nathan „NBK” Schmitt z wynikiem 49.6% przy ratingu 1.02.

Ta drużyna obecnie nie pokazuje się z najlepszej strony. Fani nadal czekają, iż powrócą na najwyższe miejsca na podium jak feniks z popiołów.

Gambit Gaming

Russian Federation Mikhail „Dosia” Stolyarov – 28 lat
Kazakhstan Dauren „AdreN” Kystaubayev – 26 lat
Kazakhstan Rustem „mou” Telepov – 24 lata
Russian Federation Dmitry „hooch” Bogdanov – 29 lat
Russian Federation Ivan „spaze” Obrezhan – 19 lat

Kazakhstan Alexander „beAst” Yakovlevtrener

gambit

Gambit Gaming jest brytyjską profesjonalną organizacją e-sportową, która została założona w 2016 roku. W pierwszym składzie od stycznia tego roku grali: hooch, Dosia, wayLander, AdreN oraz mou. Osiemnastego kwietnia drużyna postanowiła pożegnać Jana „wayLander” Rahkonena a jego miejsce zajął dziewiętnastoletni Ivan „spaze” Obrezhan. Ich ostatnim osiągnięciem było dotarcie do ćwierćfinałów ESL One Cologne 2016, gdzie zostali pokonani przez formację fnatic.

Najlepszy rating należy do Daurena „AdreN” Kystaubayeva i wynosi 1.17 przy 28.5 % zabójstw w głowę. Największy procent zabójstw w głowę posiada najmłodszy zawodnik tej drużyny, Ivan „spaze” Obrezhan, który wynosi 51.7 przy ratingu 0.94.

Gambit może zaskoczyć swoich przeciwników. Nie są faworytami lecz mogą spokojnie dorównać drużynom na najlepszym Światowym poziomie, co nie raz już nam udowodnili.